(12-09-2017)

          Z okazji Międzynarodowego Dnia Urody Filię nr 1 i Filię nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła Alicja Bogdan – dyplomowana stylistka i kolorystka, doradca wizerunkowy oraz autorka książki „Piękna każdego dnia. 365 wskazówek stylistki”. 

W pierwszym spotkaniu wzięła udział grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych. Po południu pani Alicja gościła w Filii nr 7. Tam uczestniczkami lekcji stylu były panie w różnym wieku, a także jeden pan. - Twoja wartość tkwi w tym kim jesteś, a nie w tym jak wyglądasz. Każdy z nas jest piękny i wyjątkowy - rozpoczęła stylistka. Tylko całkowita akceptacja wyglądu pozwoli nam w pełni zaakceptować siebie. Nasz gość odpowiedział na wiele stylizacyjnych dylematów i zachęcił do eksperymentowania ze swoim wizerunkiem, bo tylko w ten sposób możemy dowiedzieć się, w czym naprawdę czujemy się najlepiej i odnaleźć styl zgodny ze swoją osobowością. Na wstępie poznaliśmy błędy najczęściej popełniane przy wyborze garderoby. Podstawowe grzechy modowe pań to noszenie niewłaściwego rozmiaru oraz lęk przed nowym. Wiele uwagi pani Alicja poświęciła również kolorom oraz fasonom odpowiednio dobranym do typu sylwetki, które każdej kobiecie pozwolą podkreślić swoje atuty, a ukryć niedoskonałości.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (11-09-2017)

            Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki było wyjątkowe. Pierwszy raz naszym gościem była sama autorka omawianej lektury. Pani Bogna Skrzypczak-Walkowiak opowiedziała „klubowiczkom” o swojej debiutanckiej książce zatytułowanej „Pani Kant i madame Hyde”. 

Pomimo problemów zdrowotnych, autorce udało się dotrzeć na umówione spotkanie, aby podzielić się z czytelniczkami swoimi wrażeniami związanymi z pisaniem zbioru opowiadań, odpowiedzieć na ich pytania, a także zdradzić kulisy powstawania tych nietuzinkowych i nadzwyczaj interesujących opowieści, których tematem przewodnim jest  kobieta i wszystko co z nią związane. A kto, jak nie druga kobieta, może zagłębić się w psychikę, emocje i tęsknoty płci pięknej? Dowiedziałyśmy się m.in. skąd pisarka czerpała tematy do poszczególnych historii i dlaczego obrała akurat ten, a nie inny temat. Może dlatego, że książka też jest kobietą? 

„Pani Kant i madame Hyde” to arcyciekawy zbiór opowiadań o kobietach, miłości i filozofii. Pani Bogna jest także współautorką książek: „Uczeń - nauczyciel - badacz w przestrzeni teatru” (Poznań 2015) i „Niepojęty przypadek. O poezji Wisławy Szymborskiej” (Kraków 2015). Na co dzień pracuje jako nauczycielka języka polskiego i filozofii w liceum ogólnokształcącym.

zapraszamy do galerii

 
  

 (05-09-2017)

           2 września w całej Polsce odbył się finał tegorocznej edycji „Narodowego Czytania”. Tradycyjnie w akcję włączyło się także nasze miasto. „Wesele”, dramat w trzech aktach, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego odczytało w ostrowskiej synagodze ponad 40 osób. Organizatorami przedsięwzięcia były Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego, Urząd Miejski, Ostrowskie Centrum Kultury i Gimnazjum nr 1. Była to już szósta odsłona akcji czytelniczej popularyzującej klasykę polskiej literatury pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (01-09-2017)

         Plenerowe warsztaty z Natalią Talarek-Oswald zakończyły wakacyjny cykl zajęć w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. To było bardzo kreatywne i twórcze spotkanie pełne fantazji, pomysłów i nieograniczonej wyobraźni. Wzięło w nim udział ponad trzydzieścioro dzieci. Wielką atrakcją było ozdabianie masek z bandaża gipsowego oraz odrysowywanie siebie na dużych kartonach. Towarzyszyli nam najmłodsi czytelnicy biblioteki oraz maluchy z Przedszkola „Smerfiki”.

zapraszamy do galerii

 

  Czytaj więcej...

 (21-08-2017)

           Sporą dawkę dobrej zabawy zapewnił dzieciom spektakl „Tropem rycerskiej przygody”, z którym wystąpił w Filii nr 1 Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA. W przedstawieniu i licznych animacjach wzięła udział grupa maluchów z przedszkola „Sowy i Sówki” oraz uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez Towarzystwo im. św. Brata Alberta w Ostrowie Wlkp. W sierpniowe przedpołudnie nasi goście przekroczyli mury królestwa i stali się księżniczkami i rycerzami. Krakowscy aktorzy przygotowali dla nich szereg atrakcji. Propozycją dla najmłodszych był konkurs plastyczny pt. „Mój wymarzony zamek” oraz pokaz baniek mydlanych. Starsze dzieci wzięły udział w „Quizie rycerskim”, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania ukryte w balonach. Dużą frajdę sprawiły także zabawy z chustą animacyjną i przeciąganie liny. Pod koniec rycerskiej przygody wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci cukierków i zakładek do książek. Wakacyjne zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

zapraszamy do galerii

  

 (17-08-2017)

          Projekcja bajek, głośne czytanie, kalambury i zagadki tematycznie związane z filmem, popcorn oraz dużo dobrej zabawy - tak wyglądały piąte zajęcia w ramach letniego cyklu spotkań w Filii nr 7.

Dzieci obejrzały dwa bardzo popularne i uwielbiane przez najmłodszych filmy. Przedtem jednak każdy własnoręcznie wykonał papierowe pudełko na popcorn.  Po ich napełnieniu wspólnie śledziliśmy zabawne przygody bohaterów bajki „Masza i Niedźwiedź”. Serial o psotnej dziewczynce i jej dobrodusznym przyjacielu wzbudził entuzjazm młodej widowni. Następny był nagradzany film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” na podstawie bestsellerowej serii książek duetu Martina Widmarka  i Heleny Willis. Cykl opowiada przygody młodych detektywów Lassego i Mai. Bohaterowie żyją w małym miasteczku Valleby, prowadzą biuro detektywistyczne i pomagają miejscowemu komisarzowi policji w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek. Obydwa filmy bardzo przypadły do gustu małym kinomanom.

Oprócz oglądania bajek dla dzieci przygotowano także wiele innych atrakcji. W przerwach między projekcjami nasi goście wzięli udział w kalamburach dotyczących bajkowych postaci i odgadywali zagadki tematycznie związane z filmem. Milusińscy wysłuchali również kilku opowiadań z serii „Masza i Niedźwiedź”, które przeczytała im bibliotekarka. Na zakończenie dopytywali się o kolejne wakacyjne zajęcia w Bibliotece.

zapraszamy do galerii

  

 (08-08-2017)

           Wystawę poświęconą laureatom Nagrody Nobla z dziedziny literatury można oglądać od zeszłego tygodnia w ostrowskiej książnicy. Na ekspozycję złożyły się pamiątki związane z życiem 28 noblistów, m. in. H. Sienkiewicza, R. Kiplinga, H. Bergsona, H. Hessego, B. Russella, S. Becketta, Cz. Miłosza, W. Szymborskiej. Wśród nich znajdziemy listy, autografy oraz fotografie z podpisami wybitnych literatów. Właścicielem prezentowanych zbiorów jest historyk i kolekcjoner Wojciech Lizak. Obecna wystawa stanowi ekspozycję czasową powstającego Muzeum Dziedzictwa Kulturowego w Szczecinie.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

Strona 9 z 52Pierwsza   Poprzednia   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj