(27-04-2018)

          Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polski oraz jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości były okazją do zorganizowania w Filii nr 7 zajęć edukacyjnych oraz warsztatów plastycznych o tematyce patriotycznej. 

  Czytaj więcej...

Dnia 22 kwietnia 2018 roku zmarł Honorowy Obywatel Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, znany prozaik, autor słuchowisk i scenarzysta - Kazimierz Radowicz. Urodził się w 1931 roku w Ostrowie Wielkopolskim i tu uczęszczał do Państwowego Gimnazjum Męskiego. Po ukończeniu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego(1955) przeniósł się do Gdańska. Tam pracował w rozgłośni Polskiego Radia, współpracował z Teatrem Polskiego Radia oraz Teatrem Telewizji. Dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego zasłużył się głównie jako popularyzator Republiki Ostrowskiej.

  

 (24-04-2018)

        23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w Filii nr 7 i Filii nr 3, odbyły się spotkania autorskie z Yvette Żółtowską-Darską – dziennikarką, pisarką, autorką bestsellerów o znanych i lubianych sportowcach, jak „Lewy”, „Pazdan”, „Szczęsny”, „Messi”, „Ronaldo”. Uczestnikami spotkań byli uczniowie klas IV i VI ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4,  „Edukator” oraz mali pacjenci ostrowskiego szpitala.

  Czytaj więcej...

 (17-04-2018)

         Dzieci z Przedszkola nr 9 odwiedziły Filię nr 6 w dniu 11 i 13 kwietnia b.r. Maluchy wysłuchały ulubionych bajek i wzięły udział w przygotowanej inscenizacji,, Królewna Śnieżka” . Poznały bibliotekę i księgozbiór dla najmłodszych.

zapraszamy do galerii

  

 (13-04-2018)

         12 kwietnia w filii nr 1 Biblioteki Publicznej Ignaś Krasiński ze szkolnego oddziału przedszkola nr 14 opowiedział koleżankom i kolegom o swoich podróżach do krainy skał i fiordów. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o tym skandynawskim kraju i, oglądając fotografie, zapoznały się ze specyfiką norweskiego krajobrazu.

  Czytaj więcej...

czyli o promocji książki Donaty Dominik -Stawickiej w ostrowskiej bibliotece

 (10-04-2018)

         „Tajemnica sekretarzyka, czyli z pamiętnika Poznanianki” - taki tytuł nosi powieść ostrowskiej poetki i pisarki Donaty Dominik-Stawickiej, która w dni 9 kwietnia br. gościła w czytelni Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie, zgromadziło liczną. Moderatorką wieczoru autorskiego była dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak, literaturoznawczyni, filozof i pisarka. 

  Czytaj więcej...

 (06-04-2018)

         Zajęcia kulturalno – edukacyjne w Filii nr 7 rozpoczęły się piosenką o najpiękniejszej porze roku, jaką jest wiosna. Dzieci rozpoznawały zwiastuny wiosny, szukały zielonych przedmiotów w bibliotece a także uczestniczyły w tematycznej zabawie ruchowej. Nie zabrakło również głośnego czytania książek, dotyczących tej pory roku. Największą atrakcją było wykonanie prac plastycznych: kolorowanie łąki pełnej kwiatów a także ozdabianie i tworzenie wizerunku wiosny z bibuły i z kolorowych serwetek. Uczestnicy zakończyli zajęcia z uśmiechem na ustach, bo przecież wiosna jest najbardziej radosną ze wszystkich pór roku.

zapraszamy do galerii

  

          100. rocznica Powstania Wielkopolskiego stała się dla Miasta Poznania  oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego okazją do zorganizowania projektu „Akcja: Powstanie‟, którego celem jest zgromadzenie, digitalizacja i archiwizacja pamiątek powstańczych, takich jak: fotografie, listy, legitymacje, plany, przedmioty codziennego użytku, elementy wyposażenia wojskowego itp.  Obiekty te zostaną wykorzystane przez Organizatora oraz partnerów projektu do stworzenia cyfrowej kolekcji w celach dydaktycznych, edukacyjnych oraz promocyjnych. 

  Czytaj więcej...

Strona 9 z 58Pierwsza   Poprzednia   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj