UWAGA!

W ZWIĄZKU Z REMONTEM W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ

W DNIACH 15 DO 18 GRUDNIA

WYPOŻYCZALNIA BĘDZIE NIECZYNNA
KSIĄŻKI ODDAWAĆ MOŻNA W CZYTELNI (1 PIĘTRO)

 

Filia nr 3 w dniach 15, 21 i 22 grudnia NIECZYNNA


PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

  

(15-12-2017)

        W środę, 13 grudnia w czytelni Biblioteki Głównej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 6. edycji konkursu literackiego dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”. Podsumowanie wydarzenia było także okazją do zaprezentowania pokonkursowego wydawnictwa biblioteki z nagrodzonymi utworami i ilustracjami laureatów. Imprezę uświetnił występ młodych wokalistek ze Studia Wokalnego Ostrowskiego Centrum Kultury pod kierunkiem Natalii Janowskiej. 

  Czytaj więcej...

(12-12-2017)

          W poniedziałkowy wieczór gościem biblioteki był Marcin Kydryński - dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, pisarz, podróżnik i fotograf. Podczas spotkania z ostrowską publicznością autor mówił o najnowszej książce pt. „Biel. Notatki z Afryki”, miłości do Lizbony, muzyce, podróżach i jednej ze swoich największych pasji, czyli fotografii. Była to opowieść z dużym dystansem do siebie i świata, okraszona sporą dawką humoru i licznymi anegdotami.

  Czytaj więcej...

 (12-12-2017)

         Czytelnicy Filii nr 6 spotkali się w bibliotece, by w miłym towarzystwie wspólnie przygotować kartki świąteczne. Pomysł szczególnie spodobał się dzieciom, ale dorośli również z ochotą przystąpili do działania. Tym „mikołajkowym” spotkaniem rozpoczęliśmy okres przedświątecznych przygotowań. Powstałe prace udekorowały czytelnię i wypożyczalnię, wprowadzając prawdziwie bożonarodzeniowy klimat. Ozdoby przygotowane ze świątecznych kartek przez cały ten wyjątkowy czas można podziwiać w Filii nr 6, mieszczącej się przy ulicy Komuny Paryskiej 14.

zapraszamy do galerii

  

www.biblioteka-ostrow.pl/GALERIA/tabid/67/AlbumID/387-300/language/pl-PL/Default.aspx  (11-12-2017)

         Z okazji „Mikołajek” bibliotekarka Filii nr 3 dostarczyła książki bezpośrednio do łóżek małych pacjentów. Prezenty zostały zebrane w ramach  akcji „Zaczytani”. Podarowały je chorym dzieciom maluchy z Przedszkola nr 15 w Ostrowie Wlkp. i Przedszkola nr 1 „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach.

  Czytaj więcej...

 (08-12-2017)

         Wielką atrakcją okazały się warsztaty literacko-plastyczne pt. „Ignaś i Cecylka w domu Świętego Mikołaja”, przeprowadzone przez uznaną autorkę kilkudziesięciu książek dla najmłodszych - Joannę Krzyżanek. W tym wyjątkowym przedświątecznym spotkaniu towarzyszyły nam dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radłowie, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 4  i Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim.

  Czytaj więcej...

(07-12-2017)

          5 grudnia Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze i Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim zaprosiły na wyjątkowe, 221. Ostrowskie Spotkanie z Przyrodą. Wtorkowe popołudnie spędziliśmy z Michałem i Tomaszem Ogrodowczykami – reżyserami cenionego dokumentu przyrodniczego pt. „Bagna są dobre!”, opowiadającego o niezwykłym bogactwie tego ekosystemu, obfitującego w wiele gatunków roślin i zwierząt. Film został nakręcony na terenie Parku Narodowego „Ujście Warty”.

  Czytaj więcej...

 (04-12-2017)

          W ostatnich tygodniach Filię nr 2 odwiedziły „pierwszaki” pasowane na czytelników w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas wizyty dzieci miały możliwość poznania innej biblioteki niż biblioteka szkolna. Dowiedziały się, jakie są zasady działania biblioteki publicznej, korzystania z czytelni, wypożyczalni i stanowisk komputerowych. Spotkanie było połączone z warsztatami plastycznymi, które okazały się wielką atrakcją i niecodziennym kontaktem z książką. 

  Czytaj więcej...

Strona 1 z 47Pierwsza   Poprzednia   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj