(11-12-2018)

        Pierwsza klasa SP 5 wraz ze swoimi opiekunkami odwiedziły filię nr 7, aby uczestniczyć w zajęciach kulturalno – edukacyjnych, dotyczących Bożego Narodzenia. Na powitanie dzieci wysłuchały listu od Świętego Mikołaja a następnie legendy o pierwowzorze tej słynnej postaci.

  Czytaj więcej...

 Ostrowska Mediateka to realizacja spółki Projekt Multimedia, która znalazła się w finale InAVation Awards 2019! To prestiżowa nagroda w branży audiowizualnej. W walce o głosy specjalistów Ostrów zmierzy się w kategorii sektora publicznego z turyńskim centrum obserwacyjnym, centrum szkoleniowym Departamentu Morskiego w Hongkongu, salą konferencyjną Regionalnej Dumy Kurskiej w Rosji, centrum multimediów w bahrańskim parlamencie oraz tożsamym obiektem we Francuskim Zgromadzeniu Narodowym.

  Czytaj więcej...

 Wielkimi krokami zbliżają się długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia, czyli czas radości, miłości, spełniania życzeń i prezentów. 

Z tej okazji uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili Filię nr 2 Biblioteki Publicznej, aby podarować swoje prace artystyczne placówce.

  Czytaj więcej...

www.biblioteka-ostrow.pl/GALERIA/tabid/67/AlbumID/387-372/language/pl-PL/Default.aspx (05-12-2018)

         W pierwszy grudniowy poniedziałek dzieci z Przedszkola nr 7 odwiedziły Filię nr 6. Głośna lektura fragmentu książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” była inspiracją do rozmowy o przedświątecznych przygotowaniach i zwyczajach bożonarodzeniowych.

  Czytaj więcej...

 (05-12-2018)

        Tematem lekcji bibliotecznej, która odbyła się 28 listopada 2018 roku była wolność. W lekcji historii uczestniczyła IV klasa Szkoły Podstawowej nr 9. Uczniowie obejrzeli przygotowaną wystawę, która zawierała między innymi oryginalne dokumenty sprzed stu lat i wydawnictwa z okresu międzywojennego. Wśród uczniów szczególnym powodzeniem cieszył się podręcznik do geografii z zaboru niemieckiego z roku 1898. Z ogromnym zainteresowaniem oglądano w nim mapę Europy, na której brakowało Polski.

  Czytaj więcej...

 (03-12-2018)

        DWIE SIOSTRY  to warszawskie wydawnictwo książkowe założone w 2005 roku przez Jadwigę Jędryas, Joannę Rzyską i Ewę Stiasny. Oficyna ta specjalizuje się w literaturze dziecięcej, a szczególnie wyróżniającą cechą wydawnictwa jest wyjątkowa dbałość o szatę graficzną książek. W 2018 na targach Bolonia Children's Book Fair „Dwie Siostry” uzyskały tytuł Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku.

  Czytaj więcej...

 (23-11-2018)

        Seria z kotylionem to specjalna edycja książek „Czytam sobie”, wydanych z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaproszone dzieci wysłuchały opowiadania o psie marszałka pt.”Mój pan woła na mnie Pies”, a z książki „Maestro pokoju” dowiedziały się o działalności na rzecz sprawy polskiej, prowadzonej przez Ignacego Paderewskiego.

  Czytaj więcej...

 (22-11-2018)

             Nagroda im. Wojtkowskiego przyznawana bibliotekarzom wielkopolskim za wybitne osiągnięcia oraz za dorobek w dziedzinie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa.

 


W roku Jubileuszowym przyznano dwie nagrody. Laureatami zostali Kol. Małgorzata Byra i Kol. Henryk Janasek.

 

Laureaci Nagrody z poprzednich lat.

 

 

 

  

Strona 1 z 58Pierwsza   Poprzednia   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj