NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE… W MEDIATECE
25 lut 2019

NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE… W MEDIATECE

W dniach 22 i 23 lutego br. koty i psy były prawdziwymi bohaterami wydarzeń odbywających się przy ulicy Kolejowej 24b.  Im to bowiem został poświecony szereg działań pod wspólnym hasłem „Nasi czworonożni przyjaciele – szczęśliwe życie pod jednym dachem”.

Już od rana w piątek dzieci mogły wykazać się pomysłowością, tworząc portrety ukochanych zwierzątek nie tylko na kartkach, ale i na szybach.  Powstawały także kocie i psie pyszczki z balonów oraz kolorowego papieru.

Wszyscy odwiedzający mogli z kolei wziąć udział w konkursie online pt. „Co wiesz o kotach i ich historii” (przypominamy, że 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota), a także obejrzeć wystawę prac ostrowskiego artysty Szymona Wojtaka, poświęconej właśnie tym zwierzętom.

O godzinie 13.30 w sali Spotkań z kulturą można było wysłuchać wykładu dr Bogny Skrzypczak-Walkowiak pt.  „Kulturowy fenomen kota Schrödingera”.  Gościem specjalnym był Karol Walerowicz, który odczytał publiczności na głos powiastkę autorstwa prelegentki pt. „Kot Schrödingera i jego Pan”. O godzinie 15.00 pojawił się w Mediatece redaktor Dariusz Potasznik, który wręczył nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Kot w akcji” (konkurs został zorganizowany we współpracy Tuby Ostrowa z ostrowską Mediateką).

O godzinie 16.00 odbyła się projekcja filmu „Kedi – sekretne życie kotów” (film znajduje się w zbiorach naszej wypożyczalni);  w tych dniach wyeksponowane zostały również w naszej bibliotece książki poświecone kociej tematyce.  Przez cały czas trwania imprezy w holu Mediateki do dyspozycji opiekunów kotów i psów był doradca żywieniowy, który zalecał jak zdrowo karmić nasze czworonogi.

Prawdziwą jednak wisienką na torcie był sobotni cykl wykładów znanej behawiorystki Magdaleny Nykiel, która zgromadziła pod jednym dachem kociarzy i wielbicieli psów, a jej porady spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zebranej publiczności.

Warto wspomnieć, że przy okazji wydarzenia powstał plakat promujący imprezę oraz kolaż, na którym zamieszczone zostały fotografie kotów i  psów należących do pracowników  Biblioteki im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wlkp.  Mamy nadzieję, że podobne wydarzenia na stałe zagoszczą w kalendarzu naszych imprez i już dziś serdecznie na nie zapraszamy.