MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU CZYLI "NA MISIOWYCH URODZINACH" W FILII NR 2
1 kwi 2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU CZYLI "NA MISIOWYCH URODZINACH" W FILII NR 2

W środę, 27 marca br., Filię nr 2 odwiedził krakowski Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska. Spotkanie miało na celu pokazanie najmłodszej widowni, składającej się z kilku klas SP 1, wartości jaką jest rodzina, wzajemna pomoc i szacunek.

Punktualnie o godz. 11.30 dzieci powitały bohaterów przedstawienia "Na misiowych urodzinach - najważniejsza jest rodzina", które zabrały oglądających do misiowego lasu pełnego przygód i niespodzianek. Główna bohaterka czyli Misia Matysia zorganizowała przyjęcie urodzinowe, na które zaprosiła swoją rodzinę: wujka Dyzia - szalonego policjanta tygrysa, oraz rodzeństwo - Biedronkę Kizę i trutnia Mizia, również spokrewnionych z Matysią.
            Początkowo każdy z bohaterów wynajduje wymówki, aby nie przyjść na urodzinowe przyjęcie, jednak w końcu widząc zaangażowanie solenizantki w przygotowania i wartości, dla której nieważne są prezenty tylko frekwencja najbliższych, w końcu decydują się na przyjęcie zaproszenia. Poprzez scenki byliśmy świadkami wzajemnej pomocy i szacunku jaki wpływa na pozytywne budowanie rodzinnych relacji oraz uświadomienie sobie że każdy z nas jest członkiem społeczności.
            Dzieci wraz z aktorami były zaangażowane w przygotowanie przyjęcia na część Misi Matysi, oraz wspólną zabawę m.in. poprzez wykonanie rock 'n' roll'owego tańca wraz z główną bohaterką i jej gośćmi.

Oprócz zabawy i śmiechu dzieci wykazywały chęć współpracy i interakcji między sobą a także z aktorami.
           Bohaterowie tacy jak Misio czy Tygrysek są bohaterami wielu książek dla dzieci, bajek i baśni, przez co można było zaobserwować emocjonalny stosunek podopiecznych SP1 do głównych bohaterów, oraz otwartą postawę do książek i czytelnictwa, dzięki czemu mogą rozwijać swoją wrażliwość i wyobraźnię. Szereg możliwości obcowania z literaturą pozawala na zrozumienie, że książki nie tylko dostarczają nam potrzebnych informacji, ale także zapewniają rozrywkę, przenoszą nas w odległy i magiczny świat.