1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

8 lutego 2019

WTAJEMNICZENIE KOSSAKOWSKIEGO

W środę, 6 lutego sala widowiskowa Ostrowskiego Centrum Kultury przeżywała prawdziwe oblężenie. Tak duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, który gościł w naszym mieście na zaproszenie Biblioteki Głównej.

Czytaj więcej
1 lutego 2019

WYKŁADY DLA UTW W MEDIATECE

Nasza Mediateka współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi i naukowymi. Odwiedzają nas także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. We wtorek 29 stycznia i w środę 30 stycznia odbyły się  w sali Spotkań z kulturą dwa wykłady skierowane do  słuchaczy UTW.

Czytaj więcej
29 stycznia 2019

BIBLIOFERIE

Zimowe spotkania w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęliśmy kreatywnie.  Czytelnicy oraz podopieczni Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Ostrowskie dowiedzieli się, jak dzięki kredkom i pisakom wyciszyć się i skoncentrować.

Czytaj więcej
28 stycznia 2019

SPOTKANIE Z ANTONIM LIBERĄ

Wizyta Antoniego Libery rozpoczęła cykl spotkań literackich w ostrowskiej bibliotece. Ten wybitny i ceniony w dziedzinie literatury tłumacz, krytyk literacki, reżyser teatralny, pisarz oraz największy znawca twórczości Samuela Beckett’a spotkał się w miniony czwartek z mieszkańcami naszego miasta.

Czytaj więcej
27 stycznia 2019

ZIMOWE CZYTANIE

W ferie zimowe,  pragnąc umilić pobyt w szpitalu i wywołać uśmiech na twarzach chorych dzieci, Filia nr 3 zorganizowała głośne czytanie. Bezpośrednio do łóżek dzieci na oddział chirurgii dziecięcej i pediatrii były dostarczane książki.

Czytaj więcej
Pierwsza6789101112131415Ostatnia
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj