1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

14 maja 2019

SPOTKANIE Z PISARKĄ W MEDIATECE

Agata Widzowska to znana w całej Polsce autorka książek dla dzieci (np. „Psierociniec”, „Koń na receptę”, „Dreptak i pępek świata”, „Myszka Precelka” i inne). Dziś zawitała do Ostrowa, by w scenerii mediatecznej  Bajkoteki porozmawiać z najmłodszymi czytelnikami.

Czytaj więcej
10 maja 2019

KRZYSZTOF KOMEDA... W MEDIATECE

W tym roku w kwietniu minęło 50 lat od śmierci wybitnego kompozytora i pianisty jazzowego Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Twórczość tego związanego z Ostrowem Wielkopolskim artysty cieszy się  wciąż na całym świecie   niesłabnącą popularnością. W ofercie Mediateki znajdują się także poświęcone muzykowi  zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Czytaj więcej
9 maja 2019

CZYTELNIK ROKU 2018

Czytanie  książki, to  bardzo  ważne  zadanie  naszej  narodowej  kultury. Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 8 maja 2019 roku po raz 14 nagrodziła najlepszych czytelników z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. Dyplomy, medale oraz wyróżnienia dla czytelników i bibliotekarzy wręczyli: Beata Klimek Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Mirosław Rychlik Sekretarz Powiatu Ostrowskiego.

Czytaj więcej
6 maja 2019

TŁUMY W MEDIATECE

Na trasie tegorocznego objazdu po inwestycjach nie mogło zabraknąć naszej Mediateki, a liczba odwiedzających była bardzo wysoka (szacunkowo przez obiekt przewinęło się około 400 osób). Zwiedzających przyjęła Pani Prezydent Beata Klimek, z której inicjatywy powstał ten nowoczesny obiekt.

Czytaj więcej
26 kwietnia 2019

OSTROWSKIE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ

Ostrowski pasjonat i ornitolog Paweł T. Dolata zaprosił nas 25 kwietnia 2019 r. na  spotkanie nt. jak właściwie wykonać i zawiesić skrzynki lęgowe dla ptaków. Licznie zgromadzeni z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji o montażu skrzynek lęgowych jako kompensacji utraconych przez ptaki wcześniejszych miejsc lęgowych w zakamarkach budynków lub drzewach, które zostały wycięte (jak m.in. aleja orzechów włoskich w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim).

Czytaj więcej
Pierwsza6789101112131415Ostatnia
Copyright 2020 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj