1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

1 kwietnia 2019

TYDZIEŃ TEATRU W MEDIATECE JUŻ ZA NAMI

W ramach Tygodnia Teatru w Mediatece odbyły się w tym miejscu spotkania ze sztuką szeroko rozumianą. 25 marca br. uczniowie z SP 1 wzięli udział w warsztatach samulnori (nauka gry na tradycyjnych bębnach koreańskich), które poprowadziła Agnieszka Biegańska. We wtorek 26 marca atrakcją dnia okazały się zajęcia aktorskie, które poprowadził aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu Marcin Trzęsowski.

Czytaj więcej
26 marca 2019

INNY NIE ZNACZY GORSZY

W Pierwszy Dzień Wiosny Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 6 i pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej „Edukator” na obchody  Dnia Motyla  i Dnia Kolorowych Skarpetek, czyli Światowego Dnia Zespołu Downa.

Czytaj więcej
25 marca 2019

OTWARCIE MEDIATEKI WYDARZENIEM KULTURALNYM ROKU 2018!

Miło nam poinformować, że otwarcie nowoczesnej Mediateki zwyciężyło w kategorii Wydarzenie Kulturalne Roku 2018. Ta powstała dzięki staraniom Pani Prezydent Beaty Klimek, której należą się szczególne podziękowania, instytucja cieszy się dużym powodzeniem wśród odbiorców. Głosy na nominowanych w poszczególnych kategoriach można była oddawać, wysyłając sms, a wynik został ogłoszony podczas uroczystej gali jubileuszowej 25. Edycji Plebiscytu Ostrowian Roku 2018.

Czytaj więcej
21 marca 2019

O TABLETACH, SMARTFONACH I INNYCH CUDACH TECHNIKI

Jak mądrze nadzorować kontakt dziecka z urządzeniami elektronicznymi i nie pozwolić na uzależnienie się od nich? Czy dzieci poniżej 2 roku życia w ogóle nie powinny spędzać czasu przed ekranem? Te i inne kwestie przybliżyła w Filii nr 7 rodzicom i opiekunom pedagog-terapeuta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pani Beata Mrula.

Czytaj więcej
13 marca 2019

WIZYTA GOŚCI Z LESZNA

Dnia 11 marca br. mieliśmy zaszczyt gościć w Mediatece bardzo sympatyczną delegację bibliotekarzy z Leszna. Pan dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie - Andrzej Kuźmiński oraz inni członkowie tej siedmioosobowej delegacji zwiedzili nasz obiekt, oprowadzani przez Pana dyrektora Włodzimierza Grabowskiego i Panią instruktor Alicję Sierakowską. Podczas miłej rozmowy przy kawie można było również wymienić się doświadczeniami, a nasi goście bardzo chętnie dopytywali o wdrażanie najnowszych rozwiązań technicznych, zwłaszcza że wkrótce w Lesznie zostanie oddany do użytku czytelników równie nowoczesna biblioteka.

Czytaj więcej
Pierwsza891011121314151617Ostatnia
Copyright 2020 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj