1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

5 grudnia 2018

WIELKA ZADYMA Z MIKOŁAJEM

W pierwszy grudniowy poniedziałek dzieci z Przedszkola nr 7 odwiedziły Filię nr 6. Głośna lektura fragmentu książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” była inspiracją do rozmowy o przedświątecznych przygotowaniach i zwyczajach bożonarodzeniowych.

Czytaj więcej
5 grudnia 2018

ŚWIĘTA W FILLI NR 2

Wielkimi krokami zbliżają się długo wyczekiwane święta Bożego Narodzenia, czyli czas radości, miłości, spełniania życzeń i prezentów. 
Z tej okazji uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili Filię nr 2 Biblioteki Publicznej, aby podarować swoje prace artystyczne placówce.

Czytaj więcej
5 grudnia 2018

WOLNOŚĆ, KOCHAM I SZANUJĘ… – LEKCJA HISTORII

Tematem lekcji bibliotecznej, która odbyła się 28 listopada 2018 roku była wolność. W lekcji historii uczestniczyła IV klasa Szkoły Podstawowej nr 9. Uczniowie obejrzeli przygotowaną wystawę, która zawierała między innymi oryginalne dokumenty sprzed stu lat i wydawnictwa z okresu międzywojennego. Wśród uczniów szczególnym powodzeniem cieszył się podręcznik do geografii z zaboru niemieckiego z roku 1898. Z ogromnym zainteresowaniem oglądano w nim mapę Europy, na której brakowało Polski.

Czytaj więcej
3 grudnia 2018

ILUSTRATORKA Z „DWÓCH SIÓSTR” W OSTROWSKIEJ MEDIATECE

DWIE SIOSTRY  to warszawskie wydawnictwo książkowe założone w 2005 roku przez Jadwigę Jędryas, Joannę Rzyską i Ewę Stiasny. Oficyna ta specjalizuje się w literaturze dziecięcej, a szczególnie wyróżniającą cechą wydawnictwa jest wyjątkowa dbałość o szatę graficzną książek. W 2018 na targach Bolonia Children's Book Fair „Dwie Siostry” uzyskały tytuł Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku.

Czytaj więcej
23 listopada 2018

PIES MARSZAŁKA I FORTEPIAN IGNACEGO PADEREWSKIEGO

Seria z kotylionem to specjalna edycja książek „Czytam sobie”, wydanych z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaproszone dzieci wysłuchały opowiadania o psie marszałka pt.”Mój pan woła na mnie Pies”, a z książki „Maestro pokoju” dowiedziały się o działalności na rzecz sprawy polskiej, prowadzonej przez Ignacego Paderewskiego.

Czytaj więcej
22 listopada 2018

25 LAT NAGRODY IM. A.WOJTKOWSKIEGO

Nagroda im. Wojtkowskiego przyznawana bibliotekarzom wielkopolskim za wybitne osiągnięcia oraz za dorobek w dziedzinie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa.


W roku Jubileuszowym przyznano dwie nagrody. Laureatami zostali Kol. Małgorzata Byra
i  Kol. Henryk Janasek.

 


Laureaci Nagrody z poprzednich lat.

Czytaj więcej
Pierwsza891011121314151617
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj