1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

20 listopada 2018

WIECZÓR PRZEBOJÓW W MEDIATECE

16 listopada br. o godz. 18.30 rozpoczął się w Mediatece koncert pod hasłem „Melodie naszych uczuć jesiennych”. Wokaliści Juliana Ashaolu i Adrian Szymkowiak zabrali słuchaczy we wspaniałą podróż ze znanymi przebojami. Były wśród nich utwory polskie, angielskojęzyczne, a repertuar znanych w różnych epokach i krajach wykonawców (m.in. Hanka Ordonówna, Frank Sinatra John Legend czy Kayah oraz Dawid Podsiadło) łączył pokolenia i gusta od swingu aż do piosenki poetyckiej - refleksyjnej czy muzyki filmowej. To pierwszy, ale na pewno nie ostatni koncert przy ulicy Kolejowej 24b. Zapraszamy!

Czytaj więcej
19 listopada 2018

O NIEPODLEGŁEJ WIEDZĄ WSZYSTKO

16 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się uroczyste podsumowanie Bibliotecznego Konkursu Niepodległościowego „ABC małego patrioty”. Wydarzenie zorganizowano z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięło udział 418 dzieci. W części teoretycznej – 121 uczniów, w części plastycznej – 297 uczestników. Ich zadaniem było rozwiązanie testu oraz wykonanie dowolna techniką plastyczną godła Polski. Prace można było składać od 8 października do 10 listopada. Przy  ocenie brano pod uwagę: znajomość historii Polski oraz samodzielność i pomysłowość wykonania pracy plastycznej.

Czytaj więcej
16 listopada 2018

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W czwartek, 15 listopada br. Filię nr 2 Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7. Celem wizyty była kampania społeczna "Cała Polska czyta dzieciom". Wychowankowie SP7 mieli okazję posłuchać wierszy i opowiadań o tematyce narodowej, poznać historię Polski, jej godła, hymnu państwowego, a także ciekawe zdarzenia naszego miasta Ostrowa Wielkopolskiego z okresu kiedy Polska była jeszcze pod zaborami.

Czytaj więcej
9 listopada 2018

SKĄD SIĘ WZIĘŁA POLSKA ?

Dnia 9 listopada, z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości, odbyła się lekcja biblioteczna w Filii nr 1. Dzieci z 2 klasy szkoły podstawowej nr 11, wysłuchały fragment książki pt.”Chrzest Polski i woja Mściwoja” autorki Elizy Piotrowskiej.

Czytaj więcej
5 listopada 2018

BAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

5 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie literackie „Dzień Postaci z Bajek”. Odwiedziły nas dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. Na początku uczestnicy zwiedzili wypożyczalnię i poznali zasady funkcjonowania naszej placówki. 

Czytaj więcej
28 lutego 2018

Zadziwiający świat robotów

Drugie spotkanie akcji zimowej Biblioferie, w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży upłynęło pod hasłem „Zimowe warsztaty z robotyką - czytam, odkrywam, tworzę”. Zajęcia edukacyjne poprowadził Dariusz Kościelak ze Szkoły Robotyki i Programowania Robotec. Była to innowacyjna forma popularyzacji czytelnictwa i ukazanie, że w bibliotece można twórczo spędzić czas nie tylko z książką.

Czytaj więcej
Pierwsza11121314151617181920
Copyright 2020 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj