1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

2 września 2019

GŁOŚNE CZYTANIE W FILII NR 3 W SZPITALU

Biblioteka w szpitalu od lat bierze udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i propaguje hasło: ”Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie codziennie”. W czasie wakacji Filia nr 3 pragnąc umilić dzieciom pobyt w szpitalu organizowała głośne czytanie. Ważnym celem jest także wpajanie małym czytelnikom miłości do książek i kształtowanie nawyku czytania.

Czytaj więcej
13 sierpnia 2019

LETNIE WARSZTATY W MEDIATECE

Od początku sierpnia w Mediatece wiele się dzieje. Nieprzerwanie działają wypożyczania i czytelnia (dużym powodzeniem  wśród wypożyczających cieszą się filmy i audiobooki), a po krótkiej przerwie swoje podwoje otworzyły również Bajkoteka, Robotyka i Studio Komeda. Oferta wakacyjna jest naprawdę bogata.

Czytaj więcej
9 sierpnia 2019

KOLEJNY TURNIEJ SZACHOWY JUŻ ZA NAMI...

W środę - 31 lipca zakończyła się kolejna - już szesnasta -  edycja  Wakacyjnego Turnieju Szachowego o Grand Prix Biblioteki Publicznej i  Puchar Dyrektora w Ostrowie Wielkopolskim. Tak jak co roku, we wszystkie środy lipca, odbywały się rozgrywki w poszczególnych kategoriach, a w ostatnią - jeszcze końcowe rozgrywki i wręczenie Pucharu Dyrektora zwycięzcy Turnieju, którym w tym roku został Paweł Piekielny.
 

Czytaj więcej
7 sierpnia 2019

SMARTFON DLA SENIORA

W środę, 7 sierpnia w Bibliotece Głównej rozpoczął się kurs obsługi smartfona, który adresowany jest do seniorów rozpoczynających przygodę z tym urządzeniem.
Celem zajęć, które odbywać się będą we wszystkie środy sierpnia, jest zapoznanie seniorów z  podstawami obsługi telefonu komórkowego oraz zaznajomienie z możliwościami nowoczesnych technologii i wykorzystaniem ich w życiu codziennym.

Czytaj więcej
19 lipca 2019

FILIA NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ZMIENIA LOKALIZACJĘ

Drodzy Czytelnicy! Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży zmienia lokalizację. Serdecznie zapraszamy jesienią młodych czytelników i ich rodziny, sympatyków, przedszkola i szkoły do nowej siedziby, która mieścić się będzie przy ul. Krotoszyńskiej 171 (Szkoła Podstawowa nr 14) w Ostrowie Wielkopolskim. Wszystkich, którzy chcieliby powspominać tegoroczne spotkania kulturalno-oświatowe w naszej bibliotece, zapraszamy do obejrzenia filmu.

Czytaj więcej
19 lipca 2019

SZACHY W FILII NR 2 (dzień 3)

W ubiegłą środę zakończył się III etap XVI Turnieju Szachowego o Grand Prix Biblioteki Publicznej i Puchar Dyrektora. W turnieju startowało 15 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Odbyło się 6 rund, po 10 minut dla każdego zawodnika. Sędziował prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego, Szymon Pieczewski.

Czytaj więcej
12345678910Ostatnia
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj