1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

9 listopada 2018

SKĄD SIĘ WZIĘŁA POLSKA ?

Dnia 9 listopada, z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości, odbyła się lekcja biblioteczna w Filii nr 1. Dzieci z 2 klasy szkoły podstawowej nr 11, wysłuchały fragment książki pt.”Chrzest Polski i woja Mściwoja” autorki Elizy Piotrowskiej.

Czytaj więcej
5 listopada 2018

BAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

5 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie literackie „Dzień Postaci z Bajek”. Odwiedziły nas dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. Na początku uczestnicy zwiedzili wypożyczalnię i poznali zasady funkcjonowania naszej placówki. 

Czytaj więcej
28 lutego 2018

Zadziwiający świat robotów

Drugie spotkanie akcji zimowej Biblioferie, w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży upłynęło pod hasłem „Zimowe warsztaty z robotyką - czytam, odkrywam, tworzę”. Zajęcia edukacyjne poprowadził Dariusz Kościelak ze Szkoły Robotyki i Programowania Robotec. Była to innowacyjna forma popularyzacji czytelnictwa i ukazanie, że w bibliotece można twórczo spędzić czas nie tylko z książką.

Czytaj więcej
28 lutego 2018

Wystawa prac plastycznych w filii nr 2

Do końca lutego w Filli nr 2 można podziwiać prace artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr  1 i Zespołu Szkół Specjalnych. Tematem przewodnim oczywiście była biblioteka i kończąca się zima. Jest to niecodzienne wydarzenie ponieważ Filia nr 2 została wyróżniona tym szczególnym prezentem w postaci twórczości młodych talentów.

Czytaj więcej
16 lutego 2018

Artystycznie w bibliotece

Podczas pierwszego spotkania w ramach akcji „Biblioferie”, w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży, czytelnicy biblioteki mieli przyjemność poznać i porozmawiać z ostrowską poetką, autorką aforyzmów, fraszek, opowiadań i piosenek – Eugenią Zawidzką oraz artystą plastykiem, ilustratorką – Marceliną Wojtasik.

Czytaj więcej
16 lutego 2018

Wiśniewski w bibliotece

W piątek 26 stycznia gościliśmy w sali Czytelni Biblioteki Głównej Janusza Leona Wiśniewskiego. Urodzony w 1954 roku polski naukowiec i pisarz, na stałe mieszkający w Frankfurcie nad Menem w rozmowie z czytelnikami przedstawił swe inspiracje pisarskie.

Czytaj więcej
12345678
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj