1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

15 maja 2019

JA W INTERNECIE- JA W MEDIATECE

Mediateka to bardzo nowoczesny obiekt, między innymi dlatego zapadła decyzja, by kursy  organizowane z inicjatywy Pana Artura Kołacińskiego z Urzędu Miejskiego odbyły się właśnie przy Kolejowej 24 b. Zainteresowanie jest bardzo duże, zwłaszcza jeśli chodzi o moduł pt. „Moje  finanse i transakcje w sieci”. Kursy rozpoczęły się w maju i będą trwały do września. Są  jeszcze wolne miejsca   na wrześniową edycje „Rodzica w internecie”, „Tworzę własną stronę internetowa (blog)”.

Czytaj więcej
15 maja 2019

WARSZTATY PAMIĘCI ZAKOŃCZONE!

W środę, 15 maja 2019 r. zakończyły się organizowane przez Bibliotekę Główną warsztaty dla seniorów pt. „Siłownia pamięci”, które realizowane były w ramach tegorocznej akcji Biblioteka dla Seniora.

Czytaj więcej
15 maja 2019

CZYTAMY I BAWIMY SIĘ Z KICIĄ KOCIĄ

Czy jedzenie słodyczy to dobry pomysł? Czy stosujemy się do zasad racjonalnego odżywiania? Na te i inne pytania odpowiedzieli podczas XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mali czytelnicy Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Bibliotekę odwiedził gość specjalny – Kicia Kocia – główna bohaterka znanej serii książek Anity Głowińskiej.

Czytaj więcej
14 maja 2019

SPOTKANIE Z PISARKĄ W MEDIATECE

Agata Widzowska to znana w całej Polsce autorka książek dla dzieci (np. „Psierociniec”, „Koń na receptę”, „Dreptak i pępek świata”, „Myszka Precelka” i inne). Dziś zawitała do Ostrowa, by w scenerii mediatecznej  Bajkoteki porozmawiać z najmłodszymi czytelnikami.

Czytaj więcej
10 maja 2019

KRZYSZTOF KOMEDA... W MEDIATECE

W tym roku w kwietniu minęło 50 lat od śmierci wybitnego kompozytora i pianisty jazzowego Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Twórczość tego związanego z Ostrowem Wielkopolskim artysty cieszy się  wciąż na całym świecie   niesłabnącą popularnością. W ofercie Mediateki znajdują się także poświęcone muzykowi  zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Czytaj więcej
Pierwsza3456789101112Ostatnia
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj