1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

8 kwietnia 2019

KULTURA KOREAŃSKA W MEDIATECE – WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY

Dnia 8 kwietnia  - znawczyni kultury koreańskiej, a szczególnie muzyki - Agnieszka Biegańska spotkała się w Mediatece  z grupą młodzieży licealnej. Pani Agnieszka przez wiele lat przebywała i studiowała w Seulu. Podczas spotkania opowiedziała młodym ludziom o  fazach rozwoju  muzyki koreańskiej, a także nauczyła ich podstaw pisma. Szczególną jednak atrakcją zajęć były warsztaty samulnori, czyli nauka gry na tradycyjnych bębnach koreańskich.
 

Czytaj więcej
8 kwietnia 2019

ZGRAJ SIĘ Z BIBLIOTEKĄ - ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci oraz młodzież do odwiedzenia naszych bibliotek w dniach: 8-10 kwietnia 2019 roku. Przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcji. Poniżej dokładny program zajęć:

Czytaj więcej
5 kwietnia 2019

OZDOBY WIELKANOCNE

W okresie przedświątecznym młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych odwiedziła Filię nr 2. Uczniowie obdarowali naszą bibliotekę własnoręcznie wykonanymi dekoracjami w formie wycinanek Wielkanocnych. Prace zachwycają, ich wielobarwność i oryginalność wprowadzają świąteczną atmosferę. Ozdoby wielkanocne można podziwiać do końca kwietnia w Filii nr 2.

Czytaj więcej
3 kwietnia 2019

DETEKTYWISTYCZNE ŚWIĘTO KSIĄŻKI

2 kwietnia, w dzień urodzin najsłynniejszego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, w Filii nr 2 i Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Gościem bibliotek był poznański aktor, animator kultury, instruktor teatralny i sportowy – Piotr Witoń, który wspaniale wcielił się w postać detektywa Pętelki.

Czytaj więcej
1 kwietnia 2019

TYDZIEŃ TEATRU W MEDIATECE JUŻ ZA NAMI

W ramach Tygodnia Teatru w Mediatece odbyły się w tym miejscu spotkania ze sztuką szeroko rozumianą. 25 marca br. uczniowie z SP 1 wzięli udział w warsztatach samulnori (nauka gry na tradycyjnych bębnach koreańskich), które poprowadziła Agnieszka Biegańska. We wtorek 26 marca atrakcją dnia okazały się zajęcia aktorskie, które poprowadził aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu Marcin Trzęsowski.

Czytaj więcej
Pierwsza45678910111213Ostatnia
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj