1880 powstanie biblioteki

Wypożyczalnia

Telefon: 62 7374708, 62 7381802
Adres: e – mail: wypozyczalnia@biblioteka-ostrow.pl

   Księgozbiór Wypożyczalni liczy kilkadziesiąt tysięcy zbiorów. Czytelnicy naszej biblioteki mają do dyspozycji szeroką gamę literatury pięknej polskiej, obcej i obcojęzycznej, lektury szkolne, książki naukowe i popularnonaukowe, począwszy od ogólnych podstaw wiedzy i kultury, poprzez filozofię, psychologię, pedagogikę, religioznawstwo, prawo, historię, geografię, ekonomię, zarządzanie, marketing, nauki przyrodnicze i techniczne, medycynę, architekturę, malarstwo, a także różnorodną literaturę poradnikową.

   

    Warto dodać, iż w zbiorach biblioteki znajdują się tak cenne zabytki piśmiennictwa, jak „Nowy Testament Pana Naszego” Jakuba Wujka z 1593 r.  

    Adresujemy również swe usługi do czytelników niewidomych, niedowidzących oferując zbiór kaset i płyt CD z nagraniami literatury pięknej i popularnonaukowej. Zdajemy sobie sprawę, że rangę biblioteki coraz częściej ocenia się stopniem satysfakcji czytelników i robimy wszystko, aby była jak największa.
    W naszej bibliotece od kilku lat obserwujemy wzrost czytelnictwa. Odpowiednio dobrany księgozbiór, szybkie reagowanie na potrzeby czytelnicze czynią księgozbiór atrakcyjnym, pozwalają zaspokoić różnorodne gusta czytelnicze i powodują, że czytelników z roku na rok przybywa.

    Przyczyną gwałtownego wzrostu wypożyczeń w ostatnich latach było przejście biblioteki na nowy system pracy, związany z jej komputeryzacją. Czytelnicy mają coraz łatwiejszy dostęp do źródeł informacji; mogą już przeglądać katalog komputerowy przez Internet nie wychodząc z domu. Nieskomplikowana procedura zamówień, rezerwacji przez Internet znalazła wielu zwolenników. Biblioteka stara się sprostać ciągle rosnącym wymaganiom i oczekiwaniom środowiska lokalnego. Często słyszymy opinie, że jest dla mieszkańców miasta i okolic najważniejszym miejscem uzyskania potrzebnej literatury i cennej informacji.

Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj