1880 powstanie biblioteki

NASBI

   Internetowa biblioteka nasbi.pl wydawnictwa HELION S.A. dysponuje zbiorem kilku tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych. Znaczną część stanowią tytuły dostępne wyłącznie na NASBI. Dostęp do platformy NASBI&OSBI ma 16 bibliotek zrzeszonych w konsorcjum.
Logując się na platformie, otrzymujemy dostęp do publikacji wykupionych przez bibliotekę. Każdą z nich może jednocześnie czytać 5 użytkowników. Jeżeli dana publikacja jest niedostępna, można zgłosić na nią zapotrzebowanie. W tym celu trzeba wejść na stronę książki, a następnie nacisnąć symbol .
Z NASBI&OSBI można korzystać także w domu, odbierając wcześniej w bibliotece kod autoryzacyjny. Następnie należy założyć konto na stronie nasbi.pl. Po zalogowaniu się w systemie w oknie przeglądarki pojawi się pole o nazwie Kod dostępu. Należy wpisać w nim kod i zatwierdzić przy pomocy przycisku Wyślij. Od tej chwili można korzystać z NASBI w dowolnym miejscu.
Natomiast, aby wyszukać interesującą pozycję, można także skorzystać z drzewa kategorii widocznego przy lewej krawędzi okna przeglądarki lub z wyszukiwarki, gdzie można przeszukiwać zasoby według tytułu, autora, ISBN, wydawnictwa.
Chcąc wypożyczyć interesującą nas książkę, należy kliknąć przycisk Pożycz widoczny obok tytułu. Książka trafi wówczas na naszą półkę. Będziemy mogli ją czytać przez okres podany w polu Czas wypożyczenia. Jeśli wynosi on na przykład 14 dni, to po jego upływie książka zostanie automatycznie zwrócona do biblioteki. Można jednak ponownie wypożyczyć inną kopię tej samej pozycji.
Może również pojawić się informacja, że liczba dostępnych kopii wynosi 0 /umieszczona obok tytułu książki/. Oznacza to, że musisz zaczekać na zwrot do biblioteki egzemplarza wypożyczonego przez innego czytelnika.
Wypożyczone przez ciebie książki są widoczne na e-półce, która wyświetla się bezpośrednio po zalogowaniu na koncie. Kliknij na okładkę wybranego e-booka i wybierz opcję Czytaj. Aby dokonać zwrotu książki, kliknij miniaturę okładki i wybierz opcję Oddaj.

Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj