1880 powstanie biblioteki

Aktualności

     

14 lutego 2019

WALENTYNKOWY WIERSZ MIŁOSNY

To piękne, że miłość pozwala nam się czuć szczęśliwymi, ale też inspiruje do twórczości, którą możemy podziwiać. Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie wydarzenia szesnastej edycji powiatowego konkursu literackiego Walentynkowy wiersz miłosny, organizowanego przez ostrowską Bibliotekę Publiczną odbyło się 13 lutego w czytelni Biblioteki Głównej.

Czytaj więcej
8 lutego 2019

WTAJEMNICZENIE KOSSAKOWSKIEGO

W środę, 6 lutego sala widowiskowa Ostrowskiego Centrum Kultury przeżywała prawdziwe oblężenie. Tak duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie z Przemkiem Kossakowskim, który gościł w naszym mieście na zaproszenie Biblioteki Głównej.

Czytaj więcej
1 lutego 2019

WYKŁADY DLA UTW W MEDIATECE

Nasza Mediateka współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi i naukowymi. Odwiedzają nas także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. We wtorek 29 stycznia i w środę 30 stycznia odbyły się  w sali Spotkań z kulturą dwa wykłady skierowane do  słuchaczy UTW.

Czytaj więcej
29 stycznia 2019

BIBLIOFERIE

Zimowe spotkania w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęliśmy kreatywnie.  Czytelnicy oraz podopieczni Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Ostrowskie dowiedzieli się, jak dzięki kredkom i pisakom wyciszyć się i skoncentrować.

Czytaj więcej
28 stycznia 2019

SPOTKANIE Z ANTONIM LIBERĄ

Wizyta Antoniego Libery rozpoczęła cykl spotkań literackich w ostrowskiej bibliotece. Ten wybitny i ceniony w dziedzinie literatury tłumacz, krytyk literacki, reżyser teatralny, pisarz oraz największy znawca twórczości Samuela Beckett’a spotkał się w miniony czwartek z mieszkańcami naszego miasta.

Czytaj więcej
1234567
Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj