1880 powstanie biblioteki

Nowości książkowe

Kuba Wojewódzki
,,Nieautoryzowana autobiografia''

Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego. 
Pogromca osobowości płaskich i bez charakteru. Wyznawca zasady, że przeginanie pały to takie samo prawo obywatelskie jak udział w wyborach.Bohater kultury pop, gość z krainy próżności.
Od dziecka lubił szokować, a rzeczywistość dawała mu do zabawy niezbędne gadżety i okoliczności. Chciał zostać aktorem, ale znawcy sceny prognozowali mu rolę halabardnika albo aktora grającego kroki za sceną. Został więc królem błaznów. Jego autobiografia to skarbnica błyskotliwych bon motów, genialnych ripost, ciętych komentarzy. Kronika medialnego żywota, którego intensywnością można spokojnie obdzielić kilku celebrytów, a gażą za odcinek talk show wykarmić powiat. To też opowieść człowieka zasmuconego kondycją myślenia społeczeństwa, które głowy używa głównie do potakiwania.
Człowiek-kameleon, właściciel ego widocznego z kosmosu, genialny publicysta, człowiek instytucja, ojciec chrzestny i grabarz wielu karier.
Kim jest Kuba Wojewódzki?
Bezczelna, irytująca i bulwersująca – najlepsza autobiografia celebryty.

źródło opisu: https://www.empik.com/kuba-wojewodzki-nieautoryzow...(?)
źródło okładki: https://www.empik.com/kuba-wojewodzki-nieautoryzow...»


 

Wacław Krupiński, Kamil Bałuk
,,Wodecki. Tak mi wyszło''

Choć w ostatnim czasie wielu z nas kojarzy go jako "Pana z telewizji", był przede wszystkim wielce utalentowanym muzykiem i kompozytorem. Jak wiele twarzy miał Zbigniew Wodecki, jak wszechstronnym był instrumentalistą, a przede wszystkim jakim był człowiekiem, starają się ujawnić autorzy jego biografii "Wodecki. Tak mi wyszło". 

Zbigniew czy Zbyszek?

Skrzypek klasyczny czy trębacz rozrywkowy?

Artysta estradowy czy muzyk awangardowy?

źródło opisu: https://kulturalnysklep.pl/ksiazka/wodecki--tak-mi-wyszlo-wode
źródło okładki: materiały wydawnictwa


 

  Katarzyna Surmia-Domańska 
                                                                 ,,Kieslowski: zbiżenie''

„Kieślowski. Zbliżenie” to nie tylko biografia reżysera, twórcy m.in. „Przypadku”, „Dekalogu”, „Podwójnego życia Weroniki” i „Trzech kolorów”. To również pełen niuansów reporterski portret artysty, który mimo spektakularnego sukcesu zmagał się z widmem niespełnienia.
Z historią życia Krzysztofa Kieślowskiego, jego twórczością i jego legendą mierzy się Katarzyna Surmiak-Domańska, reporterka, autorka m.in. głośnych książek „Mokradełko” i „Ku Klux Klan: Tu mieszka miłość”.

źródło opisu: http://wydawnictwoagora.pl/biografia-krzysztofa-kieslowskiego
źródło okładki: materiały wydawnictwa


 

Janusz Głowacki
,,Bezsenność w czasie karnawału'' 

Ostatnia książka wybitnego pisarza zmarłego latem 2017 roku.
Nawiązująca formą do słynnego Z głowy narracja o współczesnej Polsce, pełna – tak charakterystycznych dla Głowackiego – reminiscencji z życia i kariery autora w Polsce i w Nowym Jorku. Miejscami dowcipna, ironiczno-sarkastyczna w tonie, gdzie indziej uderzająca w nutę tragizmu, bardzo osobista i poruszająca książka. Składają się na nią ostatnie prozatorskie zapiski autora, nad którymi pracował równolegle z pisaniem scenariusza do głośnego filmu Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego.
 
źródło opisu: WAB, 2018
źródło okładki: WAB, 2018


 

Małgorzata Kalicińska
,,Miłość na walizkach''

Dalsze losy Mańki i Tośka – zakochanej pary, znanej z „Lilki” i „Trzymaj się, Mańka!”

Małgorzata Kalicińska wciąż w doskonałej formie! Opowiada o miłości czułej i życzliwej. Ale też o trudnych wyborach, niespodziewanych możliwościach, rozstaniach i powrotach. Na miłość nigdy nie jest za późno.

 
źródło opisu: materiały wydawnictwa
źródło okładki: materiały wydawnictwa
  Laila Shukri – Jestem żoną terrorysty


 

Laila Shukri
,,Jestem żoną terrorysty''

Wstrząsająca historia Polki, która została żoną terrorysty.

Opowieść o kobiecie, która została rozkochana i uwiedziona, aby urodzić terrorystę-samobójcę. Przemilczana prawda o rodzinach zaangażowanych w terroryzm.
Laila Shukri wysłuchała historii jednej z Polek, aby opowiedzieć ją światu.
Jak w XXI wieku wygląda terroryzm? Jak terroryści wykorzystują dzieci? Brutalna rzeczywistość tysięcy kobiet wykorzystywanych przez terorystów, o której świat woli głośno nie mówić.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/
źródło okładki: https://www.proszynski.pl/


 

Copyright 2019 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim Zaloguj