IBUK libra

 

 

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego jest pionierem w propagowaniu czytelnictwa e-booków. Pierwsze oferty czytania książek przez strony internetowe Biblioteki proponowaliśmy w latach 2011-2012. Od czerwca 2014 roku jesteśmy członkiem Wielkopolskiego Konsorcjum Bibliotek w skład którego wchodzi 15 instytucji bibliotecznych. Aktualnie swym czytelnikom oferujemy 1391 e-booków.

 

 

 

Instrukcja dla użytkowników serwisu:

 

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

 

1) Dostęp do publikacji z sieci biblioteki na stronie www.libra.ibuk.pl

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem. 

2) Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w Bibliotece Głównej, ul. Wolności 2 lub w Filii nr 2 przy ul. Wrocławskiej 22.

UWAGA:

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

 

IBUK Libra – jak dodać kod PIN? (pdf)

W POMOCY znajdziecie informacje i podpowiedzi jak poruszać się po platformie IBUK Libra i korzystać z dostępnych narzędzi (pdf)

IBUK libra – krótki przewodnik (pdf)

 

 

Zapraszamy do czytania e-booków w domu i w bibliotekach.

 

 
  Szukaj


 

 

 

 

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj