Wrześniowe spotkanie z czytelnikami Filii nr 3 w ramach cyklu „Rozmowy na każdy temat” poświęcone było jednemu z najistotniejszych zagadnień obecnych czasów – bezpieczeństwu we współczesnym świecie. Dyskutowaliśmy o wydarzeniach rozgrywających się nie tylko za naszą wschodnią granicą, lecz także w innych częściach globu, które mają wpływ na poczucie stabilności i codzienne życie ludzi. Spotkanie stało się przestrzenią do wymiany refleksji, zadawania pytań oraz wspólnego poszukiwania odpowiedzi na kwestie, które w równym stopniu dotyczą i niepokoją nas wszystkich. Wspólnie podkreślaliśmy, jak ważne jest, aby w obliczu trudności i niepewności pamiętać o wzajemnej życzliwości, wsparciu i prostych gestach dobra, które pomagają nam budować poczucie bezpieczeństwa na co dzień.