OPOWIEDZ MI BAJKĘ
18 grudnia 2019

OPOWIEDZ MI BAJKĘ

Zbiór przepięknie zilustrowanych i bogatych w treści bajek zwycięzców jest literackim rezultatem Powiatowego Konkursu Opowiedz mi bajkę, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jest on  dla nas, organizatorów, ogromnym powodem do dumy i źródłem radości z obcowania z literaturą stworzoną przez dzieci dla dzieci. Przyjemność i szczęście są tym większe, iż opisane w zbiorze historie pomagają organizować ten trudny świat, stawiać granice między dobrem a złem, traktują o wartościach ponadczasowych.

Ta konkursowa przygoda z literaturą cieszy się w Ostrowie wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Kolejny raz spotkała się z szerokim odzewem ze strony młodych czytelników i twórców zarazem, a liczba dostarczonych prac, jak również pomysłowość autorów, mile nas zaskoczyły. Jury konkursowe w składzie: Maria Libera - przewodnicząca jury, oraz członkowie: Lidia Tomala i Aneta Kołodziejczyk-Trawińska, po szczegółowym przeczytaniu wszystkich tekstów postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach. Pierwszą grupę stanowią uczniowie szkół podstawowych z klas od I do III, druga grupa to uczniowie szkół podstawowych z klas od IV do VI, trzecia grupa uczniowie szkół podstawowych z klas od VII do VIII.  

Podczas podsumowania konkursu 18 grudnia 2019 roku w Czytelni Biblioteki Głównej instruktor powiatowy Alicja Sierakowska oraz przewodnicząca jury Maria Libera wręczyli laureatom dyplomy i wyróżnienia z nagrodami książkowymi. Grand Prix wręczył Paweł Sobczak z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Wodkan S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość uświetnił występ muzyczny uczennic Studium Wokalnego OCK, które zaprezentowały utwory muzyczne: Tygrys i słoń oraz Pieśń wigilijną.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za ogromny wkład i zaangażowanie, a w szczególności gratulujemy twórczego zapału. Jednocześnie zapraszamy młodych autorów do udziału w następnej edycji wydarzenia. To już za rok!

 

W pierwszej grupie uczniów klas I–III decyzją jury zostały przyznane:

1. miejsce: Antonina Jagielska, Smutna bajka
2. miejsce: Julia Błaszczyk, Na ratunek
3. miejsce: Karolina Grycman, Spotkanie z jaszczurką

W drugiej grupie uczniów klas IV–VI nagrody otrzymują:

1 miejsce: Magdalena Wasielewska, Bajka o zagubionych cyfrach
2 miejsce: Aleksandra Kowal, Latające marzenie
3 miejsce: Jagoda Nowak, Nie ma rzeczy niemożliwych

Wyróżnienie: Marta Popiel, Obca cywilizacja z planety Ziemia

W trzeciej grupie uczniów klas VII –VIII nagrody otrzymują:

1 miejsce:
Amelia Walczak, Historia o bucikach, która ma dobre zakończenie…  
2 miejsce: Natalia Pokrywa, Zaszyfrowane treści
3 miejsce: Julia Nowak, Stali razem w ostatnich promieniach słońca (incipit)

Grand Prix – nagroda specjalna

Zofia Tomalak, Lalki pana Picetta

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.

BIP
soap2day