4 czerwca 2020

CZYTELNIK ROKU 2019

Biblioteka, imponujący zbiór książek – ale nie tylko, to przede wszystkim centrum życia, fundamentalne ogniwo społeczeństwa lokalnego. Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w maju 2020 roku po raz 15. uhonorowała najlepszych czytelników z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. Dyplomy i medale dla wyróżnionych czytelników wraz z gratulacjami w tym roku, ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, zostały przekazane na ręce dyrektorów bibliotek, którzy osobiście przekazali uhonorowanym wyróżnienia wraz z życzeniami.

Wyróżnienia tytułem Czytelnik Roku 2019:

z Biblioteki  Publicznej im Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim Pana/Panią: 

1.    Monika Adamczewska - Biblioteka Główna
2.    Tamara Biała - Filia nr 2
3.    Barbara Jarosik - Filia nr 3
4.    Józefa Maciejak - Filia nr 6
5.    Maria Gorzelak - Filia nr 7                             
6.    Szymon Biernacki - Mediateka. Przystanek kultura                                                                         

z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich Pana/Panią:
1.    Eugenia Kowalczyk - Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich
2.    Helena Roszak - Filia w Daniszynie
3.    Hanna Krawczyk - Filia w Lewkowie
4.    Jerzy Pacholski - Filia w Sobótce
5.    Paweł Szczepaniak - Filia w Wysocku Wielkim
6.    Stanisława Akerman - Filia w Lamkach
7.    Sandra Stachowiak - Filia we Wtórku
8.    Anna Panek - Filia we Franklinowie
9.    Agnieszka Żukrowska - Filia w Topoli Małej
10.    Jadwiga Malecha - Filia w Szczurach
              
z Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Pana/Panią:
1. Karina Bukowiecka - Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce 
2. Beata Królak - Filia w Biskupicach Ołobocznych
3. Anna Błaszczyk - Filia w Droszewie                                                                   


z Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Odolanów im. Ks. Antoniego Ludwiczaka Pana/Panią:
1.    Krystyna Durlak - Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Odolanów im. Ks. Antoniego Ludwiczaka
2.    Gabriela Tanaś - Filia w Raczycach
3.    Roman Czuchra - Filia w Tarchałach Wielkich

z Biblioteki Publicznej Gminy Przygodzice im. Gustawa Bojanowskiego Pana/Panią:  
1. Danuta Sztok  - Biblioteka Gminy Przygodzice 
2. Amelia Stawik - Filia Chynowa  
3. Ewa Górna - Filia Czarnylas 
4. Lena Kaczmarek   - Filia Wysocko Małe  
5. Urszula Cierniak - Filia Janków Przygodzki
6. Maria Błaszczyk - Filia Dębnica   

z Raszkowskiej  Biblioteki  Publicznej im. Adama Mickiewicza Pana/Panią:
1.    Jagoda Rubach - Raszkowska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza              

z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach Pana/Panią:
1.    Sylwia Marciniak - Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach
2.    Maria Kasprzyk - Filia Ołobok
3.    Lucyna Krawczyk - Filia Strzyżew
4.    Maria Szymańska  - Filia Wielowieś

z Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej  Biblioteki Publicznej w Sośniach Pana/Panią:
1.    Adrianna Szymańska - Gminny Ośrodek Kultury Biblioteki Publicznej w Sośniach
2.    Joanna Duczmal - Filia w Chojniku
3.    Julia Antoniak  - Filia w Cieszynie
 

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE