7 lipca 2021

PRZYGODA W BIBLIOTECE

6 lipca w Filii nr 2 i w Filii nr 7, przy współpracy Filii nr 3, odbył się wakacyjny spektakl teatru „Maska” z Krakowa: „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości”. Przedstawienie zachęcało do czytania oraz do odwiedzania biblioteki.

Przedstawienie opowiada historię Skrzata , który jest pochłonięty literaturą do tego stopnia, że niemal nie zauważa prawdziwego świata. Nie przeżywa prawdziwych przygód, nie ma prawdziwych przyjaciół.

Kiedy Sowa kradnie cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym „symbolem mądrości”, Skrzat postanawia go odzyskać. Wyrusza na prawdziwą przygodę. Na swojej drodze spotyka Biedronka Donka, tajnego agenta, który próbuje rozwikłać zagadkę książek znikających w całym Królestwie. Donek nie czyta, ma słabą wyobraźnię, nie potrafi logicznie myśleć, więc pomoc mądrego Skrzata okazuje się niezbędna.

Razem ruszają pokonać Sowę, a przy okazji nauczyć się czegoś od siebie nawzajem. Kiedy Donek zostaje schwytany przez Sowę, Skrzat musi stawić jej czoła sam. Wyzywa ją na pojedynek w wiedzy o książkach ,który wygrywa.

Skruszona Sowa dowiaduje się, że nie trzeba kraść książek, żeby je przeczytać – wystarczy skorzystać z biblioteki. Donek postanawia więcej czytać, żeby być mądrzejszym, a Skrzat przekonuje się, że również prawdziwy świat wart jest uwagi, bo można spotkać wiernych przyjaciół i przeżyć wspaniałe przygody.

 Źródło: https://teatrmaska.krakow.pl/bajki/kto-w-bibliotece-gosci-i-kradnie-madrosci.html

Po zakończeniu spektaklu najmłodsi czytelnicy Filii nr 7 wzięli udział w zajęciach czytelniczo - plastycznych i wykonali przepiękne zakładki do książek .

 

Mamy nadzieję, że umililiśmy naszym widzom ten wspaniały, letni czas! Zapraszamy do korzystania z naszych Filii

Stowarzyszenie Bibliotekarzy PolskichMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

 

rolex replica streaks large substances.