replica rolex watches was in fact recognized while many fields.

15 grudnia 2021

OSTRÓW WIELKOPOLSKI W LEGENDZIE - FINAŁ KONKURSU

Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży zaprosiła uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie plastycznym pt. "Legendarny Ostrów oczami dzieci". Zadaniem uczestników było zilustrowanie wiersza "Legenda o Ostrowie Wielkopolskim" ostrowskiej poetki, autorki aforyzmów, fraszek, piosenek, pani Eugenii Zawidzkiej. Samodzielne zobrazowanie utworu wymagało twórczej interpretacji tematu, umiejętności odbioru dzieła literackiego oraz pomysłowości i wyobraźni. W efekcie artystycznych zmagań wpłynęło 251 prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi, prezentujących wysoki poziom artystyczny. Podsumowanie konkursu odbyło się 11 października i ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną przeprowadzono je w gronie jury bez udziału uczestników i publiczności.

Główną nagrodą w konkursie jest przygotowana przez wydawnictwo Biblioteki publikacja pokonkursowa, zawierająca wiersz pani Eugenii Zawidzkiej "Legenda o Ostrowie Wielkopolskim" wraz z nagrodzonymi pracami plastycznymi laureatów.

Komisja konkursowa w składzie: Marcelina Bugzel - ilustratorka i projektantka graficzna, Eugenia Zawidzka - poetka, Jarosław Balcar - dyrektor Biblioteki Publicznej oraz Alicja Sierakowska – instruktor powiatowy Biblioteki Publicznej, wnikliwie oceniając samodzielność, oryginalność i kreatywność prac, postanowiła nagrodzić 18 osób w trzech kategoriach:

UCZNIOWIE KLAS I-III

Marcelina Balcerzak

Julianna Grzeszczyk

Jagoda Henczel

Serdecznie dziękujemy zwycięzcom i opiekunom konkursu "Legendarny Ostrów oczami dzieci" za zaangażowanie, gratulując kreatywności i twórczej inwencji. Zapraszamy do podziwiania dzieł młodych artystów na wystawie w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Krotoszyńskiej 171. Laureaci konkursu zostali poinformowani telefonicznie o terminach indywidualnego odbioru nagród.

UWAGA!

Filia nr 2 w dniach 24-28.01.2022 czynna w godzinach 10:00-14:00