ROZMÓWKI POLSKO-UKRAIŃSKIE W MEDIATECE
15 kwietnia 2022

ROZMÓWKI POLSKO-UKRAIŃSKIE W MEDIATECE

Już od dwóch tygodni odbywają w Mediatece zajęcia, mające na celu oswojenie naszych ukraińskich gości z językiem polskim. Podczas spotkań, które mają charakter language cafe, staramy się jak najwięcej rozmawiać po polsku na tematy związane z codziennym funkcjonowaniem (zakupy, opieka medyczna, zatrudnienie, usługi, szkoła itp.). Na razie praca odbywa się w czterech grupach, a zajęcia prowadzą: Tomasz Gruchot (wtorki), Bogna Skrzypczak-Walkowiak (środy), Justyna Kociemba-Żulicka i Teresa Burkietowicz (czwartki). Wolontariuszy dzielnie wspierają asystentki: Patrycja, Zuzanna, Anita, Daria, Ania, Maja, Idalia i Weronika, którym należą się wielkie słowa uznania. Dzięki nim duże zespoły można dzielić na mniejsze grupy dialogowe. Jesteśmy wdzięczni także innym osobom, np. tłumaczce Irynie, które również nieodpłatnie niosą pomoc. Zajęcia będą prowadzone tak długo, jak długo sytuacja będzie tego wymagała. Pomoc każdego wolontariusza jest zatem nieoceniona. Inicjatywa została objęta patronatem Pani Senator RP Ewy Mateckiej i Urzędu Miasta Ostrowa. Dziękujemy! Biblioteka zakupiła słowniki, z których można w każdej chwili skorzystać w Mediatece (nie tylko podczas zajęć).

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.

soap2day