PROMOCJA KSIĄŻKI ŁUKASZA JĘDRZEJAKA
7 października 2022

PROMOCJA KSIĄŻKI ŁUKASZA JĘDRZEJAKA

W czwartek 7 października mieliśmy przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Łukasza Jędrzejaka, autora książki “Od Krępy po Grudziądz. Historia pilota Wacława Jurka” wraz z redaktorem prowadzącym prac Włodzimierzem Grabowskim. Promocja publikacji połączona była z prezentacją multimedialną oraz wystawą materiałów archiwalnych.

Bohater spotkania z chęcią dzielił się historiami z życia rodziny Jurków. Jak sam przyznał, zbieranie treści do publikacji zajęło 25 lat, a oprócz rodzinnych fotografii za źródła służyły, m. in. zbiory pewnego pasjonata lotnictwa z Wrocławia. Przez bogactwo materiałów nasza biblioteka zdecydowała się wydać książkę w formie zbliżonej do albumu - wydanie pełne jest fotografii, aktów, dowodów osobistych czy nekrologów. Łukasz Jędrzejak odtworzył historię życia polskiego pilota od czasu jego przodków, przez okres powstania wielkopolskiego, drugą wojnę światową, pobyt w obozie i dalsze losy aż do śmierci. Autor zaakcentował też ostrowskie wątki w życiu Wacława Jurka, w tym przygody z ostrowskimi samolotami “Ostrovia I” i “Ostrovia II” Józefa Morissona. Całości prelekcji dopełniła wystawa rodzinnej kolekcji Jurków - w tym licznych medali i odznaczeń.


Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i polecamy śledzenie naszej strony na Facebooku oraz newslettera, aby nie przegapić podobnych spotkań w przyszłości. Książkę Łukasza Jędrzejaka można nabyć w wypożyczalni Biblioteki Głównej przy ul. Wolności 2.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies