FILMOWE WYDARZENIE W MEDIATECE
18 października 2022

FILMOWE WYDARZENIE W MEDIATECE

Współpraca Mediateki z Kaliskim Studium Animatorów Kultury to już pewna tradycja. W sobotę 15 października odbyła się już czwarta edycja wspólnego wydarzenia Wieczór z Etiudą.

Tym razem zostały zaprezentowane cztery materiały, które stworzyli słuchacze KSAK w poprzednim i obecnym roku akademickim:

1. „Ja, słuchaczka” (Jagoda Krawczyk)
2. „Komu kina?” (wideoblog, praca dyplomowa Honoraty Błaszczyk)
3. „CeHa jak kobieta” (warsztat interdyscyplinarny II roku filmu 2021/2022, montaż: Mateusz Raczyński)
4. „Świteź” (Weronika Wiączek)

Po seansie czterech etiud zgromadzeni zagłosowali na najlepszy ich zdaniem film. Statuetka Wiktor 2022 trafiła w ręce Mateusza Raczyńskiego (fotografia i film) za obraz, który powstał w ramach warsztatu interdyscyplinarnego z Wiktoria Chomicz i Martyną Maślanką w rolach głównych. Ta wspólna praca wszystkich kierunków studium jest próbą przełożenia na język filmowy tekstów Witkacego. Opiekę artystyczną nad projektem sprawowali Małgorzata Kałędkiewicz, Anna Wytych-Wierzgacz, Michał Trusz oraz Tomek Wojciechowski.

Rozmowy na temat realizacji poszczególnych etiud nie miały końca, a w głowach twórców narodziły się już kolejne pomysły.

Pomysłodawcami imprezy byli: Przemysław Zwias (Mediateka) i Michał Trusz (Studium Animatorów Kultury). Wśród gości specjalnych znaleźli się oczywiście dyrektorzy: Bogna Czwordon (KSAK) i Jarosław Balcar (Biblioteka im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim).

Zdjęcia: Karolina Spławik Olek z Lerachef Studio

Zapraszamy za rok!

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies