OPOWIEDZ MI BAJKĘ - konkurs rozstrzygnięty
8 grudnia 2022

OPOWIEDZ MI BAJKĘ - konkurs rozstrzygnięty

W efekcie literackich zmagań do biblioteki wpłynęły cudowne utwory, pełne opisów niezwykłych sytuacji i krain zamieszkałych przez baśniowe postaci, które skłaniają każdego z nas do wejścia w świat fantazji i niecodziennych wyobrażeń. Zbiór bajek autorstwa laureatów tegorocznego literackiego konkursu jest dla nas - organizatorów ogromnym powodem do zadowolenia, źródłem radości z obcowania z literaturą stworzoną przez dzieci i skierowaną do dzieci. Przyjemność i radość są tym większe, iż opisane w zbiorze historie przypominają nam, że najwięcej dobra może zdziałać serce, które kocha i troszczy się o innych.  Te niezwykłe bajki pomagają odnaleźć się we współczesnym świecie; uczą jak się nie poddawać i wytrwale dążyć do celu, a także stawiać granice między dobrem a złem. Traktują zatem o wartościach ponadczasowych. 

Krótkie, czasami rymowane, bajeczki bawią i uczą, a przede wszystkim są doskonałą lekturą zarówno dla młodszych, jak i dla starszych czytelników. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wystarczy dać się ponieść fantazji i razem z bohaterami zawitać do bajkowego, kolorowego i zaczarowanego świata. Zapraszamy do krainy niezwykłych historii, dzielnych bohaterów i niesamowitych przygód. Przypomnijmy sobie bajkową rzeczywistość – jakże sprawiedliwą – w której nie ma winy bez kary, a dobro zawsze zwycięża ze złem. Któż z nas nie chciałby żyć w takim miejscu? Wspólna lektura bajek może stać się miłym wieczornym rytuałem, a także pretekstem do rozmowy z dzieckiem, o tym, co jest w życiu najważniejsze.  
Kolejna, jak zawsze wyjątkowa, publikacja podsumowująca 11. edycję konkursu literackiego Opowiedz mi Bajkę, właśnie trafia do Waszych rąk. Bogata w indywidualne treści, bajecznie kolorowa i przepięknie zilustrowana. Wspólnie czytana może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych z najmłodszymi członkami naszych rodzin. W tym cudownym zbiorku z obrazkami, znajdziecie baśnie, których jeszcze nie znacie i nigdy nie czytaliście.  
Ta cudowna przygoda z literaturą cieszy się w Ostrowie wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Kolejny raz spotkała się z szerokim odzewem ze strony młodych czytelników i twórców zarazem, a liczba dostarczonych prac, jak również pomysłowość autorów, mile nas zaskoczyły. Jury konkursowe w składzie: Bogna Skrzypczak-Walkowiak - przewodnicząca jury, oraz członkowie Katarzyna Leszczyńska, Jarosław Bałdyga, po szczegółowym przeczytaniu wszystkich tekstów postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach.     Pierwsza grupa to uczniowie szkół podstawowych klas I-III, druga grupa uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI, trzecia grupa uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII. 
Podczas podsumowania konkursu 7 grudnia 2022 roku dyrektor biblioteki Jarosław Balcar, instruktor powiatowy Alicja Sierakowska oraz przewodnicząca jury Bogna Skrzypczak-Walkowiak wręczyli laureatom dyplomy i wyróżnienia z nagrodami książkowymi. Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za ogromny wkład i zaangażowanie, a w szczególności gratulujemy twórczego zapału. Jednocześnie zapraszamy młodych autorów do udziału w następnej edycji wydarzenia. 

W pierwszej kategorii uczniów klas I–III decyzją jury zostały przyznane:
1. miejsce: Filip Pietryk, Jak kotka Nina w podróż jechała 
2. miejsce: Aleksandra Jędrzejak, Skrzydlata przyjaciółka 
3. miejsce: Maria Palczewska, Magiczne drzewo 


W drugiej kategorii uczniów klas IV–VI nagrody otrzymują:
1 miejsce: Wojciech Zmyślony, Wdzięczny skrzat
2 miejsce: Zofia Klaczyńska, Każda pora znajdzie swego amatora 
3 miejsce: Gaja Matysek, Piórnik pani Stasi

wyróżnienie: 
Michalina Michalak, Przyjaciółki na zawsze  
Marcelina Tyl, Sztućce pana Skarpety 


W trzeciej kategorii uczniów klas VII –VIII nagrody otrzymują:
1 miejsce: Aleksandra Kowal, Prawdziwy przyjaciel
2 miejsca: /ex aequo – dwa miejsca równocześnie/
Magdalena Wasielewska, Nocne plotkowanie
Antonina Jurek, Bajka o starej wierzbie
3 miejsce: Nina Żuławska, Barwy słońca

wyróżnienie: 
Jędrzej Michalak, Wakacje z duchem w tle…,
Jan Fechner, Czarodziej Wielki


Szanowni Laureaci jedenastej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego Opowiedz mi bajkę, bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie w tym przedsięwzięciu. Słowa wdzięczności kierujemy również w stronę jurorów, dziękując za  szczegółową i wnikliwą ocenę. Zapraszamy młodych artystów słowa, obrazu i  wyobraźni do udziału w następnej edycji konkursu w przyszłym roku. 


Życzymy Rodzicom i Dzieciom miłej lektury.  

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies