8 lipca 2019

SZACHY W FILII NR 2

XVI Turniej szachowy o Puchar Dyrektora Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego, którego celem jest promocja książki i biblioteki, rozpoczęty. Jest to forma spędzenia wolnego czasu podczas wakacji.
W środę 4 lipca w Filii nr 2 odbył się I etap rozgrywek szachowych, których organizatorem jest Biblioteka Publiczna przy współpracy Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego w Ostrowie Wielkopolskim.

30 czerwca 2019

MIKROFON DLA WSZYSTKICH

W pierwszy wakacyjny piątek znów w Mediatece wiele się działo, a popołudniu odbył się także specjalny koncert pt. „Mikrofon dla wszystkich”. W sali Spotkań z kulturą każdy mógł zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę, a nawet dwie lub trzy. Uczestnicy koncertu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Od września planujemy więcej takich imprez, ponieważ ta okazała się strzałem w dziesiątkę.

21 czerwca 2019

WAKACJE

Młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych znów nie zawiodła. Swoją twórczością, przedstawiającą wakacje, na które wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy, dodała kolorytu naszej bibliotece. W pracach plastycznych uczniowie dali wyraz swoim pragnieniom i marzeniom, związanym z korzystaniem z wolnego czasu. Podróże oraz zwiedzanie nieznanych okolic to niektóre z pomysłów zaproponowanych przez naszych gości. Wystawę prac pt. „Wakacje” można zobaczyć w Filii nr 2 przy ul. Wrocławskiej 22.

17 czerwca 2019

MEDIATEKA NA TRASIE GRY MIEJSKIEJ

W dniu 14 czerwca 2019 r. odbyła się gra miejska pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek „Odkrywamy Tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego - śladem, ostrowskich jabłuszek”. Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa nr 5, Urząd Miejski i Komenda Hufca ZHP w Ostrowie Wielkopolskim.

12 czerwca 2019

UCZESTNICY KONFERENCJI SITK W OSTROWSKIEJ MEDIATECE

W dniach  10 i 11 czerwca  na terenie Zespołu hotelowego Borowianka odbyła się  konferencja pt. „Nowoczesna kolej kluczem rozwoju kraju”, podczas której poruszane były  tematy związane z rozwojem kolei. W tym czasie  miało także miejsce posiedzenie Rady Krajowej Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP.

10 czerwca 2019

AGENT W BIBLIOTECE

W czwartkowe popołudnie, 6 czerwca br. gościem ostrowskiej biblioteki był Vincent V. Severski.

Vincent V. Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski to były pułkownik polskiego wywiadu, obecnie autor znanych powieści o tematyce szpiegowskiej takich jak: „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” czy „Niepokorni”.

Pierwsza78910111213141516Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE

123 movies
rolex replica streaks large substances.