7 czerwca 2019

JAK NIE CZYTAM – JAK CZYTAM W MEDIATECE

To ogólnopolska akcja polegająca na propagowaniu idei czytelnictwa. Biorą w niej udział głównie uczniowie, którzy zarazem dają przykład rówieśnikom, jak i zachęcają do czytania dorosłych. 7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski zaczęli czytać – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

4 czerwca 2019

ZABAWY W RYMOWANIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM

3 czerwca Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży miała przyjemność gościć Wiesława Drabika, znanego bajkopisarza, twórcę ponad dwustu książek dla dzieci. To już trzecie spotkanie z lubianym autorem takich książek jak „Bajki o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Kocie historie” czy „Ostrzeszów. Opowieść gęsim piórem spisana”.

3 czerwca 2019

DZIEŁO ROKU, CZYLI KOLEJNY SUKCES MEDIATEKI

Miło nam poinformować, że nasza Mediateka znalazła się wśród laureatów Filaru Kultury 2019.  Ten nowoczesny i oferujący wiele atrakcji obiekt otrzymał zaszczytne miano Dzieła Roku, a nagrodę w dniu 30 maja br. w Forum Synagoga odebrał z rąk Pani Prezydent Beaty Klimek Pan Dyrektor Włodzimierz Grabowski. „Filar Kultury”, „Osobowość Ostrowskiej Kultury”, „Młody Talent”, „Benefactor Kulturae Ostroviensis” i „Dzieło Roku” to wyróżnienia przyznawane przez Panią Prezydent Miasta za szczególne działania na rzecz naszej – ostrowskiej Kultury w minionym roku  kulturalnym.  Gratulujemy pomysłodawcom i bardzo się cieszymy!

3 czerwca 2019

TYDZIEŃ DZIECKA W MEDIATECE

Od 27 maja do 1 czerwca w Mediatece działo się naprawdę bardzo dużo, ale czego się nie robi dla naszych najmłodszych, zwłaszcza w przededniu ich święta.

24 maja 2019

SUPERCZYTELNICY

Już po raz 19. Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży wyróżniła dziesięciu najlepszych czytelników minionego roku. Laureaci zostali wybrani spośród ponad dwóch tysięcy trzystu młodych pasjonatów czytania. Najmłodsi mają niespełna 3 lata, najstarsi 11 lat.

20 maja 2019

MEDIATEKA NA TRASIE HARCERSKIEGO RAJDU

Dnia 18 maja w sobotę w Mediatece naprawdę wiele się działo, a to za sprawą  XX Rajdu Primo. Jeden z punktów tej ważnej imprezy, w której brali udział harcerze nie tylko z ostrowskiego, ale i ościennych powiatów, był zlokalizowany właśnie przy ulicy Kolejowej 24b.

Pierwsza891011121314151617Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE

123 movies
rolex replica streaks large substances.