25 września 2020

PAWEŁ BERĘSEWICZ W FILII NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Czy młodzi ludzie potrafią rozmawiać o książkach? Oczywiście! W Bibliotece Dziecięcej uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 14 spotkali się z jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich autorów - Pawłem Beręsewiczem. Nasz gość jest tłumaczem, pisze opowiadania, powieści i wiersze. 

23 września 2020

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W Filli nr 7 dla Dzieci i Młodzieży świętowaliśmy dzień kreatywności, talentu i wiary w swoje możliwości. Święto zapoczątkowane zostało przez historię bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa – Vashti. Sięgając po historię tej dziewczynki, chcemy motywować, inspirować i wspierać.

15 września 2020

I WIESZ, CO JESZ!

„Bądźmy zdrowi” - to hasło przyświecające młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych, która po wakacjach zorganizowała wystawę swoich prac plastycznych w Filii nr 2. Jeśli chcemy utrzymać organizm w dobrej kondycji, nie możemy zapominać o zdrowym odżywianiu. Smacznie, zdrowo i kolorowo – to nawyk, który powinniśmy kształtować już od najmłodszych lat. 
Zapraszamy wszystkich do zwiedzania wystawy.

31 sierpnia 2020

KONKURS CZYTELNICZY „ZGADNIJ, KIM JESTEM?” ROZSTRZYGNIĘTY

Miło nam poinformować, że spośród formularzy z prawidłowymi odpowiedziami wylosowano trzech zwycięzców. Po odbiór nagród do Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży zapraszamy: Polę Margielę, Martynę Rataj oraz Magdalenę Rataj.  Konkurs miał na celu sprawdzenie wiedzy dzieci na temat bohaterów literackich oraz promowanie czytania, jako formy spędzania wolnego czasu. Zadaniem uczestników było wypełnienie ankiety z pytaniami dotyczącymi postaci z literatury polskiej i obcej. 

28 sierpnia 2020

PODSUMOWANIE WYNIKÓW KONKURSU - KOMIKS 2020


Dnia 28 sierpnia br. w ramach obchodów Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów odbyło się  w Mediatece podsumowanie konkursu „Między literaturą a filmem – komiks”. Konkurs był kierowany do dwóch grup wiekowych: uczniów klas IV -VIII SP (stworzenie własnego komiksu) i dla  starszej młodzieży oraz dorosłych (wiedza o komiksie – test online).

12345678910Ostatnia
rolex replica streaks large substances.