16 lutego 2020

WALENTYNKI W MEDIATECE

14 lutego br. dzień pracy w Mediatece był naprawdę serduszkowy. Już od poniedziałku do specjalnie przygotowanego pudełka można było wrzucać kartki i życzenia walentynkowe. W piątek, dokładnie o godzinie 14.00, wolontariusze: Hania, Dorian i Mikołaj otworzyli pudełko i dostarczyli walentynki adresatom. Ponadto w holu filii przy ul. Kolejowej 24b dyżurowały przedstawicielki z PSSE w Ostrowie Wielkopolskim (Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia), które w ramach akcji  „Bezpieczne Walentynki” rozmawiały z czytelnikami i użytkownikami Mediateki o zagrożeniach, popularyzowały badania w kierunku HIV oraz rozdawały materiały informacyjne.

13 lutego 2020

WALENTYNKOWY WIERSZ MIŁOSNY

Miłość to wyjątkowe uczucie, widoczne w gorących spojrzeniach, ale często trudne do wyrażenia w słowach. W konkursie ogłoszonym przez Bibliotekę Publiczną znaleźli się jednak chętni, którzy próbowali ją opisać i tak powstały przepiękne wiersze o miłości. Każdy z nich jest inny, ważny i niepowtarzalny. Niektóre utwory są sentymentalne, nastrojowe inne zaś promienne, ponieważ pierwsze zakochanie się sprawia, że cały świat nabiera zupełnie innych kolorów. Wiersze miłosne to także obraz naszego codziennego życia, pełnego odcieni szczęścia, o którym codziennie marzymy. Odnajdziemy w nich pragnienia, tęsknoty oraz przeżycia, które nie są nam obce.

11 lutego 2020

AKTYWNE FERIE W MEDIATECE

W tym roku licznik odwiedzić w filii przy ulicy Kolejowej 24b pokazała rekordową liczbę 2000, a to za sprawą wielu odwiedzających – czytelników biblioteki oraz dzieci, które uczestniczyły w zajęciach. W ferie odwiedziły nas liczne grupy półkolonijne z ostrowskich szkół, a także dzieci z Bożego Podwórka, czy podopieczni KGW z Niemojewca. W organizowanych przez Mediatekę warsztatach (plastycznych, robotycznych, technicznych, teatralnych) i seansach filmowych uczestniczyło ponad 80 dzieci. To były naprawdę intensywne dwa tygodnie!

10 lutego 2020

BIBLIOFERIE

Tegoroczne zimowe spotkania dla najmłodszych czytelników w bibliotece upłynęły kreatywnie i twórczo. W ofercie znalazły się warsztaty czytelniczo - plastyczne, spektakle teatralne oraz wystawy. W pierwszym tygodniu ferii w Filii nr 2, nr 3 oraz nr 7 gościliśmy Teatr TAK, który wystąpił z zabawnym, interaktywnym spektaklem, inspirowanym tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”.

31 stycznia 2020

BEZPIECZNY SENIOR

W środę, 29 stycznia 2020 r. ostrowscy seniorzy mieli przyjemność uczestniczyć w prelekcji Świadomy i bezpieczny senior, przeprowadzonej przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

27 stycznia 2020

KATARZYNA DROGA W MEDIATECE

Historie, które napisało samo życie, czyli obraz rodziny wplecionej w dziejowe zawirowania, losy nietuzinkowych kobiet – Aleksandry Piłsudskiej i Hanki Ordonówny..., a nawet opowieść z psychoanalizą w tle (Sekrety przodków, czyli jakie znaczenie ma to, że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem? ) – o tych i innych swoich książkach opowiadała w Mediatece 22 stycznia br. Katarzyna Droga.
 

12345678910Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE