12 grudnia 2019

KUBA: HAWANA, PRZYRODA...

We wtorek, 10 grudnia 2019 r., w czytelni Biblioteki Głównej zebrali się  miłośnicy przyrody, po to by wysłuchać ciekawej i ilustrowanej niezwykłymi fotografiami prelekcji pt. Kuba: Hawana, przyroda.... Tym razem naszymi gośćmi i prelegentami byli Janina i Jerzy Bartuzi, którzy nie tylko przybliżyli zgromadzonym życie codzienne  współczesnej Kuby, ale przede wszystkim pokazali bogatą i różnorodną  florę i faunę tego wyspiarskiego kraju.  
Było to 267. Ostrowskie Spotkanie z Przyrodą w naszej bibliotece.
 

10 grudnia 2019

MAGIA ŚWIĄT

Młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych po raz kolejny odwiedziła Filię nr 2. Prace plastyczne, wykonane własnoręcznie przez uczniów tejże szkoły, ozdobiły naszą bibliotekę. Świąteczne motywy: bombki, choinki oraz gwiazdorki, znajdujące się tuż przy wejściu do naszej placówki, sprawiły, że zapanował u nas ciepły, Bożonarodzeniowy nastrój.

5 grudnia 2019

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W listopadzie (6.11.2019 i )  Filię nr 6 odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 15  i sześciolatki z Przedszkola ,,Bratek ”(20.11.2019) .  Dzieci dowiedziały się o korzyściach czytania książek od najmłodszych lat, o kampanii ,, Mała książka –wielki człowiek” , co zaowocowało przyjściem do biblioteki wielu dzieci wraz z rodzicami . Wspólna lektura jest nie tylko przyjemnością i sposobem na spędzanie czasu, ale okazją do budowania bliskich więzi rodzinnych.

4 grudnia 2019

SPOTKANIE Z POETĄ PAWŁEM KUSZCZYŃSKIM

W dniu 3 grudnia br. w Mediatece zgromadzili się  wielbiciele poezji. Gościem tego kameralnego wieczoru artystycznego był poeta Paweł Piotr Kuszczyński, który z zaangażowaniem opowiadał o swojej artystycznej drodze i ludziach, którzy odegrali na niej szczególne znaczenie.  Przeczytał także zebranym kilka swoich wierszy. Pan Paweł wydał w 2018 r. zbiór "Pora słowa" (Bonami), a wieczór w Mediatece stał się znakomitą okazją do ponownej promocji tej książki. Spotkanie poprowadziła  dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak.

27 listopada 2019

DYSKUSYJNY KLUB KSIAŻKI DLA MŁODZIEŻY

Dyskusyjny klub Książki dla młodzieży w Mediatece współpracuje ze Szkolnymi Klubami Książki. W ramach tej współpracy odwiedzili nas dziś uczniowie z SP 1 pod opieką Pań Ewy Kowalskiej i Magdaleny Świtoń- Suskiej. Dyskusja dotyczyła książki E.-E. Schmitta Oskar i Pani Róża”. Mamy już plany na następne spotkania, w tym dotyczące literatury fantastycznej!

16 listopada 2019

MEDIATEKA NA TRASIE GRY MIEJSKIEJ

W dniach 14-15 listopada br. Mediateka była jednym z sześciu punktów zorganizowanej przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego gry pod hasłem „Jak nasi przodkowie czas wolny spędzali”.
 

12345678910Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE