14 listopada 2019

TŁUMY NA PROMOCJI KSIĄŻKI

Dnia 9 listopada, w przeddzień 101 rocznicy historycznych wydarzeń, w ostrowskim Domu Katolickim Biblioteka Publiczna im. S. Rowińskiego zaprezentowała publicznie książkę autorstwa Jerzego Pietrzaka Powstańczy Ostrów w powstańczej Wielkopolsce.

12 listopada 2019

SPOTKANIE AUTORSKIE Z RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

Renata  Piątkowska, znana autorka książek dla dzieci, kawaler Orderu Uśmiechu i osoba, która powołała do życia Gang Słodziaków, gościła dziś w Mediatece. Towarzyszyła jej Pani Elżbieta Malwina Kożurno – lektorka, które wspaniale zaprezentowała wybrane utwory Pani Renaty.

6 listopada 2019

MALI CZYTELNICY NAGRODZENI

„Pierwsze czytanki dla ...” przedszkolaka to kolejna odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki. Projekt ma zachęcić dzieci i rodziców do odwiedzania bibliotek, jako miejsc będących ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera. Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, Mały Czytelnik zbiera naklejki, a po uzyskaniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem. W Filii nr 2 jako pierwszy, Dyplom Małego Czytelnika otrzymał Wojtek. Serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy przedszkolaków i ich rodziców do odwiedzania bibliotek, biorących udział w akcji.

4 listopada 2019

PATRIOTYCZNY WERNISAŻ

Filia nr 2 ponownie gościła zaprzyjaźnioną młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim.Tym razem młodzi artyści przygotowali kolejną ekspozycję swoich prac plastycznych. W holu biblioteki, można podziwiać efekt tygodniowych zajęć  szkolnych, które odbywały się pod hasłem „Niepodległość Polski”. Różnorodną wystawę tworzą zarówno papierowe kotyliony, rysunki, kolorowanki, wyklejanki plasteliną i bibułą. Twórcze umiejętności młodych patriotów można podziwiać do końca listopada.

21 października 2019

MEDIATEKA ZATAŃCZYŁA …

W dniach 18 – 19 X przy ulicy Kolejowej 24b panował bardzo radosny nastój, a to za sprawą wydarzenia pod hasłem „Mediateka tańczy”. Już od rana w piątek zaczął się duży ruch. Wykład pt. Motyw tańca w literaturze i filmie (prowadząca Bogna Skrzypczak-Walkowiak) zgromadził blisko 70 słuchaczy z I LO i z ZSBE.

Pierwsza234567891011Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE