11 października 2019

„PIERWSZE CZYTANKI DLA …” PRZEDSZKOLAKA

Pierwsze wyprawki już odebrane. Nasi najmłodsi czytelnicy są bardzo zadowoleni, że mogą wziąć udział w kampanii MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK. Cieszą się bardzo i zapewniają, że chętnie wraz z rodzicami będą nas odwiedzać.

10 października 2019

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

      Biblioteka Publiczna im Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim zaangażowała się w ogólnopolską kampanię, której organizatorem jest Instytut Książki. Czwarta edycja projektu kierowana jest do wszystkich dzieci, urodzonych w latach 2013-2016, czyli w wieku od 3 do 6 lat. Beneficjentami tej akcji czytelniczej są zatem przedszkolaki - dzieci, które już są czytelnikami biblioteki, jak i te, które dzięki temu projektowi nimi zostaną.

9 października 2019

JERZY ZELNIK W HOŁDZIE HERBERTOWI

W poniedziałek, 7 października ostrowska biblioteka gościła znakomitego aktora Jerzego Zelnika, który zaprezentował Arię pożegnalną poświęconą Zbigniewowi Herbertowi i jego twórczości.

8 października 2019

NOC BIBLIOTEK ZA NAMI!

W sobotę, 5 października Biblioteka Główna tradycyjnie włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek, zainicjowaną w 2015 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

7 października 2019

NOC BIBLIOTEK w MEDIATECE

Noc Bibliotek to ogólnopolska inicjatywa, której V edycja miała miejsce w sobotę 5 października 2019 r. pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". W tym roku zadebiutowała w tej akcji również Mediateka. Przystanek Kultury - najmłodsze dziecko Biblioteki Publicznej im. Stefan Rowińskiego w Ostrowie Wlkp.  A działo się naprawdę wiele.

18 września 2019

SPOTKANIE Z POETKĄ EWĄ LIPSKĄ

Ewa Lipska to niezwykła osobowość, która z wdziękiem i łatwością uwiodła zgromadzoną publiczność i nikomu nie odmówiła chwili rozmowy po oficjalnej części wieczoru. Promowana książka Boli tylko, gdy się śmieję... Listy i rozmowy, została opublikowana przez Wydawnictwo Literackie i jest dostępna również w ostrowskiej bibliotece.

Pierwsza45678910111213Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE

123 movies
rolex replica streaks large substances.