7 sierpnia 2019

SMARTFON DLA SENIORA

W środę, 7 sierpnia w Bibliotece Głównej rozpoczął się kurs obsługi smartfona, który adresowany jest do seniorów rozpoczynających przygodę z tym urządzeniem.
Celem zajęć, które odbywać się będą we wszystkie środy sierpnia, jest zapoznanie seniorów z  podstawami obsługi telefonu komórkowego oraz zaznajomienie z możliwościami nowoczesnych technologii i wykorzystaniem ich w życiu codziennym.

19 lipca 2019

FILIA NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ZMIENIA LOKALIZACJĘ

Drodzy Czytelnicy! Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży zmienia lokalizację. Serdecznie zapraszamy jesienią młodych czytelników i ich rodziny, sympatyków, przedszkola i szkoły do nowej siedziby, która mieścić się będzie przy ul. Krotoszyńskiej 171 (Szkoła Podstawowa nr 14) w Ostrowie Wielkopolskim. Wszystkich, którzy chcieliby powspominać tegoroczne spotkania kulturalno-oświatowe w naszej bibliotece, zapraszamy do obejrzenia filmu.

19 lipca 2019

SZACHY W FILII NR 2 (dzień 3)

W ubiegłą środę zakończył się III etap XVI Turnieju Szachowego o Grand Prix Biblioteki Publicznej i Puchar Dyrektora. W turnieju startowało 15 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Odbyło się 6 rund, po 10 minut dla każdego zawodnika. Sędziował prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego, Szymon Pieczewski.

11 lipca 2019

SZACHY W FILII NR 2 (dzień 2)

W środę, 10 lipca, minął półmetek XVI Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim.
Emocji nie brakowało, ale była to zdrowa rywalizacja, w której szanuje się przeciwnika.

8 lipca 2019

SZACHY W FILII NR 2

XVI Turniej szachowy o Puchar Dyrektora Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego, którego celem jest promocja książki i biblioteki, rozpoczęty. Jest to forma spędzenia wolnego czasu podczas wakacji.
W środę 4 lipca w Filii nr 2 odbył się I etap rozgrywek szachowych, których organizatorem jest Biblioteka Publiczna przy współpracy Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego w Ostrowie Wielkopolskim.

30 czerwca 2019

MIKROFON DLA WSZYSTKICH

W pierwszy wakacyjny piątek znów w Mediatece wiele się działo, a popołudniu odbył się także specjalny koncert pt. „Mikrofon dla wszystkich”. W sali Spotkań z kulturą każdy mógł zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę, a nawet dwie lub trzy. Uczestnicy koncertu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Od września planujemy więcej takich imprez, ponieważ ta okazała się strzałem w dziesiątkę.

Pierwsza45678910111213Ostatnia

NOWE POZYCJE KSIĄŻKOWE