IBUK LIBRA

Platforma internetowa libra.ibuk.pl oferuje publikacje wydawnictwa PWN oraz wydawnictwa lekarskiego PZWL. Możemy znaleźć tam także oferty innych oficyn wydawniczych. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, w tym z medycyny, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych. W chwili obecnej prawo do korzystania z platformy ma 13 bibliotek zrzeszonych w Konsorcjum Bibliotek Wielkopolskich.


Zalogowawszy się na platformie, każdy czytelnik otrzyma dostęp do wszystkich publikacji wykupionych przez bibliotekę (538 tytułów), a także do puli publikacji darmowych (1903 tytułów). Jeśli dana książka nie jest udostępniana przez twoją bibliotekę, możesz zgłosić na nią zapotrzebowanie, naciskając symbol    na ikonie książki.


Odbierając w bibliotece unikalny kod PIN do zdalnego logowania na stronie http://libra.ibuk.pl możemy korzystać z platformy w wybranym przez siebie miejscu i czasie czyli np. w domu. Musimy jednak najpierw na platformie utworzyć osobistą półkę MyIBUK!
Wyszukiwarka i drzewo kategorii pozwolą odnaleźć interesującą publikację. Po naciśnięciu na ikonę książki wyświetlamy jej treść i skrócony opis w panelu bocznym. Pod opisem widnieją słowa - klucze. Naciśnij na nie, by dowiedzieć się, czy w księgozbiorze znajdują się inne pozycje o podobnej tematyce.
Korzystając z platformy IBUK LIBRA każdy z naszych czytelników otrzymuje całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni. Jedyny warunek to posiadanie Internetu. Czytamy bowiem w chmurze. Wybrane przez czytelników książki trafiają na jego półkę MyIBUK.
Ułatwieniem w czytaniu jest interaktywny spis treści, który pozwala swobodnie poruszać się między rozdziałami. Można także przeszukać tekst pod kątem interesującego nas terminu. Po prostu wpisz hasło do wyszukiwarki. Zaznaczaj kolorem fragmenty tekstu. Twórz notatki. Czytając, sprawdzaj trudne pojęcia w słowniku i encyklopedii PWN.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy PolskichMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

rolex replica streaks large substances.