Biblioteka dla seniora

BIBLIOTEKA DLA SENIORA 2020

Ze względu na występującą epidemię koronawirusa, oferta skierowana do seniorów będzie realizowana po zniesieniu wszelkich obostrzeń i ograniczeń.

Zaspakajanie kulturalnych potrzeb, rozwijanie zainteresowań oraz integracja i aktywacja seniorów w społeczności lokalnej to cele, jakie postawili sobie w codziennej pracy pracownicy i dyrekcja naszej biblioteki.

W związku z tym już drugi rok z rzędu organizujemy szereg zajęć tematycznych skierowanych do seniorów naszego miasta i okolic, by wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom.

            W 2020 roku w ramach działań planujemy zorganizować:

  • warsztaty „Siłownia pamięci‟,  których istotą jest zaznajomienie seniorów z   technikami poprawiającymi sprawność mózgu i kondycję tak ważnych jego funkcji jak: pamięć, myślenie, spostrzegawczość czy koncentrację
  • kurs „Smartfon  dla seniora‟, pozwalający zapoznać seniorów z podstawami obsługi telefonu komórkowego oraz zaznajomić z możliwościami nowoczesnych technologii i wykorzystaniem ich w życiu codziennym
  • kurs komputerowy, przeznaczony dla seniorów, chcących nauczyć się samodzielnego korzystania z komputera oraz z Internetu
  • warsztaty decoupage dla seniorów, mające na celu zaprezentowanie uczestnikom technik zdobienia przedmiotów, które doskonale rozwijają zdolności plastyczne i manualne człowieka.

Wobec rosnącego zainteresowania odbiorców tymi formami działalności, powyższe inicjatywy zamierzamy już na stałe wpisać w kalendarz działań kulturalnych i edukacyjnych naszej biblioteki.

 

rolex replica streaks large substances.