LEGIMI

 

 

Platforma www.legimi.pl oferuje dostęp do ponad 65 000 książek elektronicznych i 6000 audiobooków.  Można tam znaleźć najnowsze i najpoczytniejsze bestsellery (od kryminałów poprzez fantastykę aż do sensacji), literaturę faktu, reportaże, biografie, powieści dla dzieci i młodzieży. Aby skorzystać z Legimi należy założyć konto na www.legimi.pl, dalej należy zgłosić się do biblioteki i na podstawie ważnej karty bibliotecznej czytelnik otrzymuje jeden kod dostępu. Następnie trzeba zarejestrować się (założyć konto) na dedykowanej bibliotece stronie i wpisać otrzymany kod. Otrzymany kod jest ważny tylko przez bieżący miesiąc. Trzeba o tym pamiętać! Kolejnym krokiem jest pobranie aplikacji na smartfona, komputer lub tablet. Po zainstalowaniu aplikacji logujemy się na założone wcześniej konto. W przypadku aplikacji zainstalowanej na systemie Windows konieczne jest utworzenie wcześniejsze nowego konta Microsoft Store.

Czy biblioteczne kody dostępu mają terminy ważności?

Tak. Każdy kod ważny jest tylko w biążącym miesiącu pobrania i w tym czasie należy go aktywować. Oznacza to, że kod pobrany, przykładowo, 28 czerwca ważny jest tylko do 31 czerwca.

Co zrobić, kiedy nie zdążę aktywować kodu w bieżącym miesiącu?

Wówczas należy zgłosić się do biblioteki po kolejny kod.

Jakie urządzenia są obsługiwane przez usługę Legimi?

Z platformy można korzystać zarówno na smartfonie, tablecie, czytniku ebooków jak i komputerze. Należy wtedy zwrócić uwagę, by aplikację pobrać z dedykowanego dla urządzenia sklepu - Google Play dla systemów Android, AppStore dla użytowników IOS itd.

Jakie warunki muszę spełnić, aby otrzymać kod do usługi Legimi?

Z naszych kodów mogą skorzystać zarejestrowani czytelnicy biblioteki, którzy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wypożyczyli przynajmniej jedną książkę z dowolnej filii Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego i nie posiadają żadnych zaległych opłat na koncie bibliotecznym.

Ile kodów mogę pobrać na pojedyńcze konto czytelnika?

W danym okresie rozliczeniowym każdy czytelnik może pobrać jeden kod do usługi Legimi i ubiegać się o kolejny w następnym miesiącu. W 2023 roku kody wydawane będą od godziny 8:00 w dniach: 1 września, 2 października, 2 listopada, 1 grudnia. Nie przewidujemy też możliwośći rezerwowania kodów.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies