Filia nr 7

Adres: ul. Krotoszyńska 171
Telefon: 62 7364849
Adres: e – mail: dziecieca@biblioteka-ostrow.pl
Kierownik Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży: Renata Szymańska

GODZINY OTWARCIA NASZYCH FILII MOŻESZ SPRAWDZIĆ TUTAJ

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła

Wisława Szymborska

  

      


HISTORIA


Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży w Ostrowie Wielkopolskim powstała w 1952 roku. Jest placówką zachęcającą dzieci i młodzież do czynnego uczestnictwa w kulturze. To tutaj rozpoczynają oni swoją przygodę z książką, trwającą często całe życie. W ciągu kilkudziesięciu lat istnienia biblioteka kilkakrotnie zmieniała swoją siedzibę, aby ostatecznie zająć lokal w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Krotoszyńskiej 171. Nowa siedziba znajduje się na parterze, dzięki czemu ułatwiony dostęp do niej mają osoby z niepełnosprawnościami. Jest tam również dostosowana do ich potrzeb toaleta, a także przewijak dla małych dzieci. Przed biblioteką znajduje się plac zabaw, a przy szkole duży parking. Powierzchnia biblioteki to 180 m2. Przestronny lokal składa się z wypożyczalni z wolnym dostępem do półek. W bibliotece pracują: Renata Szymańska, Anna Kondratowicz-Krasińska i Małgorzata Bakalarczyk.

 


KSIEGOZBIÓR


Atrakcyjny i różnorodny księgozbiór liczy ponad 28 000 woluminów. Biblioteka na bieżąco wzbogaca go o nowości wydawnicze i dostosowuje do kanonu lektur szkolnych. W kolorowej sali pełnej pluszaków, gier planszowych i klocków gromadzimy dla najmłodszych bogato ilustrowane książki przestrzenne, obrazkowe i kartonowe. Dużym atutem filii jest to, że posiada również księgozbiór dla dorosłych. Rodzice, którzy odwiedzają bibliotekę ze swoimi pociechami, mogą wypożyczyć także lekturę dla siebie. W zbiorach biblioteki czytelnik znajdzie ponadto bogaty wybór książek z zakresu pedagogiki i biblioterapii. 


DZIAŁALNOŚĆ


Biblioteka prowadzi szeroką działalność kulturalno-edukacyjną, realizując różnorodne formy pracy: lekcje biblioteczne, głośne czytanie, pogadanki i wycieczki do biblioteki, noce w bibliotece, konkursy literackie i plastyczne, pasowanie na czytelnika, okolicznościowe imprezy czytelnicze, spotkania autorskie, przedstawienia teatralne, zajęcia biblioterapeutyczne, warsztaty plastyczne, wykłady dla rodziców oraz Wakacje w bibliotece i Biblioferie. Aktywnie współpracuje z przedszkolami, szkołami i innymi placówkami kulturalno-oświatowymi. 


Filia nr 7 gromadzi archiwalne czasopisma:
„Abecadło”
„Biblioteka w Szkole” (aktualnie prenumerowane)
„Biblioterapeuta”
„Guliwer”
„Kumpel”
„Nauczycielka Przedszkola”
„Nauczycielka Szkoły Podstawowej”
„Świerszczyk”
„Victor Junior”
 

 

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies