NPRC - Filia nr 2

Filia nr 2 w partnerstwie ze Szkołą Podstawową nr 1
im. Marii Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim 

 

W Filii nr 2 można podziwiać galerię rysunków pochodzących z konkursu "Bohaterowie dziecięcej kultury popularnej", który został przeprowadzony w partnerskiej Szkole Podstawowej nr 1 w ramach Programu Biblioteki Narodowej.  

  

 


W dniu 17.12.2014 w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej gościł teatr „Duet" z Krakowa z przedstawieniem „Przygody Rozbójnika Rumcajsa". Na spektakl przybyli zaproszeni uczniowie  partnerskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w ramach Programu Biblioteki Narodowej. Przedstawienie cieszylo się dużym zainteresowaniem a dzieci żywiolowo reagowały na treść przedstawienia. 

  

 


       Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Zofią Staniewską, autorką książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w dniu 26.11.2014 r.

  

 

 


      W dniach od 24.11-7.12 w Filii nr 2 zorganizowano wystawkę książek pt. „Książki naszych dzieci”.

Książki pochodzą z programu „Zakup nowości do bibliotek” pod patronatem Biblioteki Narodowej. Wystawka wzbudzała zainteresowanie nie tylko uczniów partnerskiej Szkoły Podstawowej nr 1 ale również innych czytelników, którzy odwiedzają w tych dniach naszą bibliotekę. 

 


     W minioną środę i czwartek 19-20.11.2014 r. Filię nr 2 odwiedziły 3 klasy pierwsze 

ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wycieczki odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tematem spotkań było zapoznanie się z działalnością biblioteki publicznej, jej księgozbiorem, który cieszył się dużym zainteresowaniem; oraz położenie akcentu na poszanowanie książek. W trakcie spotkanie uczniowie zapoznali się z wierszem J. Huszczy „Skarga książki”, który został odczytany w ramach „idei głośnego czytania”.

Na zakończenie dzieci robiły zakładki, uczyły się jak owijać książki aby je zabezpieczyć przed zniszczeniem i zaginaniem rogów.

   

  


     Poniedziałek dn. 17.11.2014 Filię nr 2 odwiedzili uczniowie kl. 5 koła bibliotecznego ze Szkoły Podstawowej
nr 1. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” i miało ujawnić różnicę między biblioteką publiczną a szkolną. Uczniowie koła bibliotecznego poznali funkcje, podstawowe zadania oraz środowisko czytelnicze Biblioteki Publicznej. Zainteresowani byli również możliwością korzystania z czytelni komputerowej Filii nr 2. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i jest zapowiedzią dalszej współpracy. 

  

 


 

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies