NPRC - Filia nr 7


Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży w partnerstwie ze Szkołą Podstawową nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim

Świąteczne pocztówki w Filii nr 7

Kolejne już przedświąteczne spotkanie  z uczniami SP nr 4 zaowocowało pięknie ozdobionymi kartkami, które dzieci postanowiły ofiarować św. Mikołajowi. Przed przystąpieniem do zajęć plastycznych, dzieci wysłuchały listu od św. Mikołaja oraz bajki Wiesława Drabika pt. Wielka zadyma z Mikołajem. Przy okazji wizyty w bibliotece, uczniowie obejrzeli wystawę książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, ponieważ wśród nich znajdują się pozycje tematycznie związane z Bożym Narodzeniem.

  

 


O Rumcajsie i jego rodzinie w filii nr 7

Kolejny raz gościliśmy w naszej bibliotece teatr „Duet” z Krakowa. Tym razem dzieci z SP nr 4 obejrzały przedstawienie pt. Rozbójnik Rumcajs. Była to opowieść o rodzinie dla, której miłość, życzliwość i wzajemny szacunek są najważniejsze. Akcja toczy się w leśnej scenerii, a przyroda była tłem dla scen typowych z życia przeciętnej choć bajkowej rodziny.

Mali widzowie bardzo spontanicznie reagowali na zabawne sceny z życia Rumcajsa. Żywo uczestniczyli w spektaklu przebierając się w stroje aktorów i wykonywali różne zadania, które przygotowali dla nich aktorzy.  

  

 


Głośne czytanie w SP nr 1

              Na zaproszenie p. Ewy Kowalskiej, pracującej w bibliotece szkolnej w SP nr 1 do biblioteki  przybyła kierowniczka Filii nr 7, aby czytać  pierwszoklasistom. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały przygód Groszka i jego przyjaciół oraz dyskutowały o wadach i zaletach różnych pór roku.

   

 


Zofia Stanecka w Filii nr 7

Od dawna książki z serii Basia i…. autorstwa Zofii Staneckiej cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników. Dlatego biblioteka zaprosiła autorkę na spotkanie z dziećmi z SP nr 1 i SP nr 4. Pani Stanecka okazała się osobą bardzo miłą, która szybko zjednała sobie gości. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, a dzieci żywo uczestniczyły w zabawach i konkursach przygotowanych przez pisarkę.

  

 


Książkowy zawrót głowy ! 

Od września systematycznie  napływają do naszej biblioteki nowe książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wzbudza to ogromne zainteresowanie i radość wśród czytelników. Codziennie wiele z nich jest wypożyczanych, ponieważ nowe pozycje przyciągają uwagę dzieci i młodzieży. Staramy się eksponować je nie tylko wewnątrz biblioteki, ale również w gablotach na korytarzu. Zakupione książki są bardzo ładnie wydane i bogato ilustrowane. 

  
 

Nowi czytelnicy w bibliotece
 
      Biblioteka dla Dzieci pozyskała nowych czytelników. 14 i 15 października, uczniowie kl. IA i IB przybyli do wypożyczalni, aby uroczyście złożyć przysięgę na wierność książce.
W tych dniach dzieci zapoznały się z regulaminem, księgozbiorem i zasadami korzystania z biblioteki publicznej. Wysłuchały opowiadania pt. Dom książek Ewy Białołęckiej i rozwiązywały zagadki literackie. Zadania, które miały do wykonania rozwiązały prawidłowo, dlatego mogły przystąpić do uroczystości pasowania na czytelnika. Po złożeniu przysięgi, uczniowie otrzymali dyplomy, karty biblioteczne i zakładki do książek.  Na zakończenie  zwiedziły wystawę nowości książkowych, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wiele z nich zostało tego dnia wypożyczonych do domu. 
 
  
 

 
Plastusiowe czytanie w Filii nr 7
 
Z okazji 120 rocznicy urodzin Marii Kownackiej, w bibliotece odbyło się spotkanie z dziećmi z kl. 0 A z SP nr 4. Podczas zajęć maluchy wysłuchały dwóch rozdziałów Plastusiowego pamiętnika, obejrzały fragment filmu animowanego o przygodach Tosi i jej przyjaciela, a następnie wykonały swojego własnego ludzika z plasteliny. Z okazji rocznicy urodzin pisarki wykonano również piękną wystawę o niej i jej twórczości.
 
  
Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
ul. Wolności 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62  737 47 00, e-mail: info@biblioteka-ostrow.pl
Numer konta: 10 1090 1160 0000 0001 4985 0075
Nasza biblioteka pełni funkcję bilioteki powiatowej.
 

BIP
123movies